/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Ff9da5011bd497316249c41b58d9526df.jpg)
Жабокрич: блогерка замінила мозаїку на зупинці на берегиню з квітами
Блогерка Олена Присяжнюк, яка займається ремонтами старих сільських будівель, із командою «реставрувала» радянську зупинку в селі Жабокрич на Крижопільщині.
Павільйон перебував у поганому стані, мозаїка місцями осипалася. Активісти зняли плитку, залили бетоном підлогу, затинькували стіни та намалювали поверх берегиню і квіти.
Встановили дерев’яну лаву, а навколо опори облаштували вазон із чорнобривцями. Розмістили табличку з QR-посиланням на історію регіону. На даху прикріпили нову табличку з назвою зупинки та державний прапор.
У фейсбук-групі «Українська мозаїка» деякі користувачі назвали ініціативу руйнуванням, інші ж вважають, що мозаїка не мала значної цінності.
«Я — за збереження мозаїки на зупинках, але без комуністичних відголосків, тому тут потрібно було діяти радикально», — прокоментувала Присяжнюк.
Не всі волонтерські ідеї з реставрації чи ремонту знаходять розуміння. Так, навесні група волонтерів відчистила стелу на в’їзді до Донецької області від підписів і наліпок, залишених військовими, та перефарбувала конструкцію. Це викликало обурення, і автографи на стелі відновили. Там також залишив свій підпис президент Володимир Зеленський.
- #Зупинка громадського транспорту
- #Мозаїка
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
