Про це повідомила Волинська митниця на своїй сторінці.
"Волинська митниця завершила процес переходу у власність держави культурних цінностей, які були вилучені у порушників митного законодавства у 2021-2023 роках", – йдеться у повідомленні.
За рішенням експертної комісії Міністерства культури та інформаційної політики України, камінний годинник невідомого автора Західної Європи, (на фото), безоплатно передали на постійне зберігання в музей мистецтв Кіровоградської області.
У Меморіальний комплекс Національного музею історії України у Другій світовій війні поїхали пряжки та ремені Німецької армії, а також Австро-Угорської та Російської імперій з початку ХХ- го ст.
Фонд Херсонського обласного краєзнавчого музею поповнено підбіркою почесних знаків німецької матері в бронзі, сріблі та золоті.
Національний музей Голодомору - геноциду отримав радянські срібні монети зразка 1922 року, а також двобічну іконку-медальйон з Дівою Марією на руках, яка тримає Ісуса Христа.
"Експертна вартість цих конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави та переданих для постійного зберігання в державній частині музейних фондів, становить майже 40 тисяч гривень", – додають у Волинській митниці.
Які ще вилучені на митниці цінності передавали музеям
У 2023 році Львівська митниця передала трьом музеям монети 18-19 ст., старовинні поштові марки та бони (короткочасні боргові зобов'язання у вигляді цінних паперів). Загальна вартість переданих цінностей 1,5 млн гривень.
Закарпатська митниця передала музею конфісковані старовинні монети XVIII – XIX століття, які мешканець Франківщини минулоріч намагався вивезти до Великої Британії.
Чернівецька митниця цього року поповнила фонди музеїв монетами, медалями та раритетною книгою Генрі Форда.