Як архітектори переосмислили традиційні села у старому японському поселенні
Як архітектори переосмислили традиційні села у старому японському поселенні

Як архітектори переосмислили традиційні села у старому японському поселенні

Традиційні японські села стикаються з проблемою старіння населення та відтоком молодці, через що стають поступово занепадають. Тому історичні будівлі, такі як старовинні мачія (традиційний японський будинок), дедалі частіше знищують,аби на їхньому місці збудувати нові споруди.

Проєкт Ikeda Ryokan має на меті нагадати місцевим жителям про важливість збереження традицій. Його запропонувало архітектурне бюро Atelier Lamp, про це згадується в Archdaily.

Будівля у місті Нашіномото, хоч і виглядала занедбаною, проте зберегла архітектурну ідентичність, характерну для японської культури, та мала великий потенціал для відновлення.

Вона складається з двох поверхів: на першому – були приймальня, кухня та житло для керуючих, а на другому — кімнати для гостей, що нагадують про минулі часи, коли острів Танегасіма був символом японської гостинності та зв’язку з Заходом.

Реставрація була спрямована на збереження функції гостинності на верхньому поверсі, а також на відкриття першого поверху для громади.

У процесі реконструкції використали традиційні техніки, щоб повернути будівлі належний стан, піднявши конструкцію, яка за роки через вплив атмосферних явищ, таких як сильні дощі та тайфуни, втратила стійкість.

Зараз після реконструкції на першому поверсі розміщено ресепшн, а також відкритий простір, призначений для громади та нового офісу ательє Lamp.

Другий поверх представляє нову концепцію рьокану, яка більше схожа на молодіжний хостел, з кімнатами в японському стилі та спільними зонами, що дозволяють взаємодію між відвідувачами. Багато з використаних матеріалів були відновлені з будівельних відходів, щоб дати їм друге життя.

Конструкція виготовлена з дерева, а для вікон вирішили відновити оригінальний дизайн, що було досліджено через історичні фотографії, які підтвердили їхні геометричні форми.

  • #Архітектура
  • #Японія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader