Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність
Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність

Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність

У Києві учасники Школи універсального дизайну від Програми розвитку ООН провели аудит низки закладів культури на доступність для людей з особливими потребами.
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, яке долучилось до проєкту.
Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність - Фото 1

Школа універсального дизайну від ПРООН покликана вирішувати реальні проблеми з тим, аби громадські простори, будівлі та послуги були доступними для всіх, зокрема для людей з особливими потребами, підкреслили в міністерстві.

Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність - Фото 2

Упродовж двох днів учасники другого модуля проєкту провели обстеження кількох знакових об’єктів Києва, зокрема Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка.

Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність - Фото 3

Представники школи навчалися методик оцінки доступності, фіксували спостереження і пропонували рішення, які можуть зробити ці об’єкти більш зручними та безбар’єрними для всіх відвідувачів, незалежно від їхніх фізичних можливостей.

Читайте також: Заступники глави ОП і генсека ООН обговорили залучення Програми розвитку до відбудови України

"Пріоритет для закладів культури - доступність закладів та культурних послуг, що особливо на часі. Дякую усім за підтримку з розбудови безбарʼєрного простору", - зазначила начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКСК Леся Хемраєва.

Учасники проєкту ПРООН перевірили в Києві заклади культури на безбар'єрність - Фото 4

У межах наступних етапів програми учасники проводитимуть повноцінні аудити своїх об’єктів і працюватимуть над розробкою проєктів, які презентують вже у грудні поточного року.

Школа універсального дизайну від ПРООН - це інноваційна та вкрай необхідна ініціатива, що сприяє інклюзивному відновленню України, орієнтуючись на відбудову з урахуванням принципів доступності. Крім практичної роботи над проєктами, школа пропонує освітню програму, яка включає майстер-класи, лекції та кейс-стаді, які проводять експерти в галузі доступності та інклюзії. Кожну групу учасників супроводжує ментор, який допомагає розробляти практичні рішення відповідно до міжнародних стандартів універсального дизайну, зосереджуючи увагу на покращенні ключових секторів, таких як охорона здоров’я, освіта, державні послуги та культура.

Школа організована в межах проєкту ПРООН "Протимінна діяльність в Україні" за фінансової підтримки уряду Швеції.

Як повідомляв Укрінформ, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров’я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.

Фото: МКСК



Джерело матеріала
loader