Лише електронний формат. Федоров пояснив, як відбуватиметься бронювання з 1 грудня
Лише електронний формат. Федоров пояснив, як відбуватиметься бронювання з 1 грудня

Лише електронний формат. Федоров пояснив, як відбуватиметься бронювання з 1 грудня

З 1 грудня 2024 року процедура бронювання від мобілізації буде лише в електронному форматі. Отримати бронь для працівника можна буде лише через портал «Дія». Очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, як це буде відбуватись.

Михайло Федоров, військовий квитокМихайло Федоров розповів про бронювання на порталі «Дія». Фото: Фото: Facebook / Михайло Федоров, depositphotos

В ефірі телемарафону він нагадав, що раніше діяло бронювання через портал або в паперовому форматі. З 1 грудня буде доступний лише електронний варіант – портал «Дія» (важливо: не застосунок, а саме портал). Федоров додав, що так зручніше компаніям працювати з інтерфейсом порталу.

«Тепер бронювання буде працювати тільки в електронному форматі. Це дозволяє відразу мати якісну інформацію, давати статус, що людина заброньована, і щоб було відображення відразу цього статусу», – пояснив міністр.

Він наголосив, що скористатися послугою на порталі «Дія» зможуть лише ті компанії, які зможуть підтвердити свій критичний статус за новими правилами (постанова з новими правилами ще буде опублікована).

Федоров додав, що зараз міністерство намагається зробити процедуру бронювання максимально автоматичною: без чиновників, погоджень тощо.

Що відомо про призупинення бронювання

На початку жовтня Кабмін призупинив процедуру бронювання працівників від мобілізації (але не для всіх), а також розпочав аудит критичних компаній. Причина – різке збільшення кількості бронювань. За даними NV, лише за перші ж дні аудиту було виявлено близько 40 тис. військовозобовʼязаних, заброньованих з порушеннями.

Аудит завершився 15 листопада. Як повідомляв тоді премʼєр-міністр Денис Шмигаль, Уряд оновить правила бронювання. Зокрема, критерії критичності підприємств тепер будуть узгоджуватись із Міноборони та Мінекономіки. А для компаній із приватного сектора обов’язковими стануть зарплатний критерій та відсутність заборгованостей перед бюджетом. Підприємства зі статусом критичності будуть перевіряти щомісяця.

Процедура бронювання відновиться з 1 грудня вже за новими правилами.

  • Нагадаємо, раніше в Україні також обговорювали так зване економічне бронювання, яке мало враховувати, зокрема, рівень зарплати працівника. У Раді розповідали, яке рішення ухвалили у владі щодо такого механізму.
Джерело матеріала
loader