Українському винахіднику вдалося залучити понад три з половиною мільйони євро для відкриття фабрики целюлозного паперу у Франції
Українському винахіднику вдалося залучити понад три з половиною мільйони євро для відкриття фабрики целюлозного паперу у Франції

Українському винахіднику вдалося залучити понад три з половиною мільйони євро для відкриття фабрики целюлозного паперу у Франції

Український стартап Releaf Paper запустив першу у світі лінію для виробництва паперу з опалого листя та відкрив інноваційний центр у Франції.

На церемонії відкриття були присутні понад 50 гостей, серед яких представники французьких медіа, бізнесу та політики, включно з L’Oréal, AXA, BPI та COPASEL.

Компанія Releaf Paper заснована українським науковцем Валентином Фречка :

  • Він у 17 років винайшов унікальний метод виготовлення паперу з опалого листя.
  • У 2018 році отримав золоту медаль на міжнародній «Олімпіаді геніїв» і почав впроваджувати свої інновації на Житомирському картонному комбінаті.
  • У 2019 році Валентину вдалося залучити $100 000 для створення власної компанії.
  • У 2021 році компанія отримала грант у €350 000 від Всесвітнього фонду природи (WWF),
  • У 2022 році Releaf Paper залучили грант, розміром два з половиною мільйони євро на будівництво фабрики у Франції в межах програми EIC Accelerator.
  • У 2024 році Валентин здобув друге місце в номінації «Премія молодих винахідників» і отримав приз у розмірі десять тисяч євро за внесок у збереження природи.

Також на «Хмарочосі» вже згадувалося, що у жовтні 2024 року Releaf Paper почав співпрацю з Uber Eats, в рамках якої замовлення у Парижі доставлятимуть в екологічних пакетах з опалого листя.

Технологія Releaf Paper використовує механічні та термохімічні методи для обробки зеленої біомаси, що дозволяє отримувати волокна для виготовлення пакувального картону, гігієнічних виробів та біопластиків.

Система адаптована для різних видів сировини: від міської рослинності до сільськогосподарських відходів, що дає змогу використовувати місцеві ресурси та також вирішує проблему надлишку опалого листя у містах.

Завдяки цій технології викиди СО₂ становлять лише 0,066 кг на кілограм продукції, використання води — 0,002 л на кілограм, логістика сировини обмежена радіусом у 20 км, а відновлення ресурсів займає лише рік. Крім того, продукція повністю біорозкладна.

Нагадуємо, що Директора Департаменту захисту довкілля КМДА, Олександр Возний, наголошує, що спалення опалого листя шкодить довкіллю, здоров’ю містян та порушує українське законодавство.

  • #Екологія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader