Допис співзасновника ШІ-стартапу Greptile про умови роботи викликав хвилю обурення в мережі. У вірусній публікації він описав 14-годинний графік співробітників стартапу, відсутність балансу між життям і роботою та вихід на роботу у вихідні.
На своїй сторінці в X (Twitter) Дакш Гупта поділився, що нещодавно почав говорити кандидатам просто під час першої співбесіди про особливі умови роботи в Greptile.
«Greptile не пропонує балансу між роботою та особистим життям, типові робочі дні починаються о 9 ранку й закінчуються о 23:00, часто пізніше, і ми працюємо в суботу, іноді також у неділю», – написав він і додав, що не має терпимості до поганої роботи.
Дакш вважає хорошою ідеєю, щоб кандидати якомога раніше дізнавалися про це, а не на початку роботи.
Читайте також: «Навчіться не шокать». Рекрутерка відмовила кандидату в роботі після уточнень щодо офера
Його допис зібрав в X тисячу коментарів і майже 700 репостів, а також потрапив до Reddit та LinkedIn. Деякі з користувачів назвали таку робочу культуру експлуататорською та такою, яка може призвести до вигорання. Також Дакшу радили краще винагороджувати працівників за хорошу роботу, а не змушувати штучно їх працювати більше.
Негативна реакція користувачів вийшла за межі соцмереж: згодом Дакш написав, що почав отримувати погрози на свою електронну пошту. Але разом з цим почали надходити й відгуки на роботу, поділився стартапер в X.
У новому дописі Дакш написав, що працівники стартапу раніше працювали в компаніях з меншим навантаженням, тож можуть будь-коли повернутися до цього.
«Можливо, важко повірити, але є люди, які цього хочуть, хоча їх меншість», – додав він.
Читайте також: «Вони працюють на роботодавця, а не навпаки». Мільйонер заявив, що працівники мають знати своє місце
Він також запевнив, що такий насичений графік роботи не вічний, а лише на час зростання стартапу.
«У міру розвитку ми будемо наймати старших, досвідченіших людей, які мають сім’ї та не можуть працювати 100 годин на тиждень, і, природно, ми будемо адаптуватися, як будь-яка хороша організація», – написав він.
- Нагадаємо, раніше український менеджер скаржився на умови віддаленої роботи на компанію зі США. Так, роботодавець контролює всі дії працівників і навіть фотографує співробітників і їхні робочі столи через програму.