Частина військовозобовʼязаних може втратити право на бронювання. Нардеп повідомив деталі
Частина військовозобовʼязаних може втратити право на бронювання. Нардеп повідомив деталі

Частина військовозобовʼязаних може втратити право на бронювання. Нардеп повідомив деталі

Значна частина українців можуть втратити право бути заброньованими через нову постанову Кабінету міністрів. Ідеться про військовозобовʼязаних, які працевлаштувалися до 18 травня 2024 року.

Bohdan Kytsak військовий квитокНардеп Богдан Кицак повідомив про зміни у бронюванні. Фото: Bohdan Kytsak / Facebook, depositphotos

Про це розповів нардеп член Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак в ефірі «Київ24». Він звернув увагу, що підприємство має не лише підпадати під критерії критичності, а працівник – отримувати зарплату на рівні 20 тис. грн, також потрібно відповідати ще одному критерію.

«Працівник повинен був працювати на цьому підприємстві до 18 травня 2024 року. Тобто якщо працівник після цієї дати з’явився на певному підприємстві, отримав бронь, то наразі він такої можливості позбавляється», – повідомив нардеп і додав, що через це частина військовозобов’язаних може втратити можливість бронювання.

Критерії стосуються державних і приватних підприємств, виняток – структури чи підприємства, які працюють на ОПК та залучені у виробництві зброї.

Додамо, що в самій постанові йдеться про те, що відстрочки від призову під час мобілізації, надані Мінекономіки чи через портал «Дія», є чинними протягом строку, на який вони надані (але не довше, ніж до 28 лютого 2025 року).

Читайте також: Скільки українців мають бронювання від мобілізації – в Мінекономіки озвучили актуальні дані

Уряд змінив порядок бронювання

Кабмін своєю постановою від 22 листопада уточнив процедуру бронювання військовозобов’язаних. Як пояснює Мінекономіки, сам алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється. Так, підприємство звертається до відповідного Міністерства або ОВА для отримання такого статусу.

Також Кабмін зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим, але галузеві чи регіональні тепер мають узгоджуватися з Мінекономіки та Міноборони.

Крім цього, встановлюються обовʼязкові критерії:

  • нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не меншою від 2,5 мінімальних зарплат (20 тис. грн). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. грн. Норма стосується приватних підприємств;
  • відсутність заборгованості по сплаті усіх податків. 

Читайте також: В Мінекономіки оцінили масштаб зловживань бронюванням від мобілізації. Про що ідеться

Підприємства, які хочуть забронювати працівника, мають підтвердити свою відповідність критичному статусу. Це потрібно зробити до кінця лютого 2025-го. А далі потрібно подати списки через портал «Дія». Бронювання через портал запрацює з 1 грудня.

Також встановлюється обмеження: не можна забронювати працівника без ВОД та який не перебуває на військовому обліку.

За новими нормами, тепер надані бронювання будуть детальніше перевірятися (щомісяця). В разі підозр підприємство отримає запит на пояснення. У разі негативного результату моніторингу підприємство буде позбавлене статусу критичного.

  • Нагадаємо, раніше Кабмін розпочав аудит критичних підприємств і бронювань. Причина перевірки – різке збільшення кількості заброньованих працівників. На час перевірки процедуру бронюваннябуло призупинено, але не для всіх. Аудит завершився 15 листопада. Процедура бронювання відновиться з 1 грудня вже за новими правилами.
Джерело матеріала
loader