Культурна дипломатія є «м'якою силою», яка полегшує виконання політичних завдань - Ковальська
Культурна дипломатія є «м'якою силою», яка полегшує виконання політичних завдань - Ковальська

Культурна дипломатія є «м'якою силою», яка полегшує виконання політичних завдань - Ковальська

При правильно сформованій культурній дипломатії виконувати політичні завдання набагато легше.

Про це сказала заступниця керівника Офісу Президента з гуманітарних питань Олена Ковальська в інтерв'ю Укрінформу.

"Культурна дипломатія є "м'якою силою" ("soft power"), яка допомагає нам боротися. Вона дозволяє правильно сприймати Україну та формує її імідж. І якщо це сформовано правильно, виконувати політичні завдання буде набагато легше", - сказала Ковальська.

За її словами, 30 років Україна не приділяла належної уваги культурній дипломатії та просуванню українського бренду за кордоном. "І зараз, під час повномасштабного вторгнення, завдяки людям, які це розуміють і реалізують великі проєкти, а також завдяки тому, що з'явилося більше можливостей в інформаційному просторі за кордоном, нам стало легше це робити", - відзначила заступниця керівника ОП.

Вона додала, що важливо не тільки кількісно оцінювати, скільки українських театрів, ансамблів і співаків привезли український контент за кордон, а також важливий імідж країни.

Читайте також: СенатКанадисхваливзаконопроєктпровідзначеннямісяцяукраїнськоїкультурноїспадщини

"Культурні відносини та стратегічна комунікація є невід’ємними складовими національної безпеки, особливо в умовах гібридної війни. Це означає, що, захищаючи нашу культуру, ми одночасно захищаємо наші цінності, історію та суверенітет. Культурні продукти – від кіно до мистецьких проєктів – формують нашу національну ідентичність та зміцнюють зв'язок громадян з Україною. Це також ефективний інструмент дипломатії, що сприяє зміцненню підтримки України за кордоном і протидіє спробам Росії впливати на міжнародну думку", - сказала Ковальська.

Вона зазначила, що культура об’єднує українців у боротьбі за власну країну, допомагає зрозуміти за що ми боремось, а також мотивує до спільних дій.

"Коли Путін окупував схід та південь України, важливим фактором було те, як люди, які проживали на цих територіях, зокрема в Криму, сприймали свою українську ідентичність, чи сприймали її взагалі. Події 2014 року показують, що Україна зробила недостатньо для просування своєї культурної ідентичності. І це дало Росії можливість маніпулювати гуманітарною тематикою, що, в тому числі спричинило політичні й воєнні наслідки, які ми маємо", - сказала заступниця керівника ОП.

Читайте також: У Брюсселіобговорилизбереженняукраїнськоїкультурноїспадщини

Вона підкреслила, що якби в 2014 році люди в Криму розмовляли українською та були залучені в українські контексти, вони б по-іншому сприймали російських солдатів на своїй землі.

Як повідомлялося, вже наступного року планується реалізувати формат "культурного Рамштайну" для України.



Джерело матеріала
loader