12 правил догляду за проблемною шкірою
12 правил догляду за проблемною шкірою

12 правил догляду за проблемною шкірою

Ви вже давно не підліток, але ваша шкіра з цим не згодна? Висипання, зрадницький жирний блиск, розширені пори, чорні цятки — час залишити це в минулому. Перше, що потрібно пам’ятати: не впадайте в істерику, не чіпайте обличчя руками, не наносьте на нього товсті шари косметики. 

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 1

12 правил догляду за проблемною шкірою

1. Якщо косметичні засоби не чинять належного впливу, слід проконсультуватися у лікаря-ендокринолога з приводу можливих гормональних порушень і пролікуватися під наглядом фахівця. Боротися з усіма проблемами шкіри необхідно свідомо і відповідно до рекомендацій професійного дерматолога. Але не менш важливо підібрати правильний арсенал засобів для щоденного домашнього догляду та чесно проаналізувати своє харчування і спосіб життя. Адже лікувати одну зону — все одно що пластир приклеїти.

2. Прийміть свої недосконалості. Сьогодні статистика свідчить, що 70% жінок у віці після 20 років страждають від неприємних явищ на шкірі — жирного блиску, розширених пор, висипань, нерівної фактури, що виникла внаслідок вугрової хвороби, шорсткості тощо. Після 30 років ця проблема зберігається у 60%. За оцінками дерматологів, мінімум 90% населення борються з акне в той чи інший період життя. Але не варто впадати у відчай — у пошуках розв`язання подібних питань невпинно трудяться сотні вчених по всьому світу. Глина, морські водорості, саліцилова кислота, ретинол, мигдаль, прополіс, флавони цибулі — ось лише неповний перелік компонентів, які вже довели свою ефективність.

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 2

3. Складіть правильний догляд. Детокс, очищення, живлення, оновлення — так виглядає ідеальний сценарій догляду за проблемною шкірою. Для глибокого очищення її від накопичених забруднень, надлишків себума і залишків макіяжу використовуйте маски з глиною. Наприклад, SOS-маска Справжній баланс від Evolve Organic Beauty. Екстракт білої верби у складі, як натуральна форма саліцилової кислоти, оновлює клітини шкіри та надає їй блиску. До речі, саме біла верба використовувалась в традиційній китайській медицині як основний герой для зменшення запалень. Використання цієї диво-маски вже після першого нанесення візуально зменшує пори на 48% та зменшує кількість закритих комедонів на 15%. Бінго!

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 3

Також вам може підійти маска Purifying Mask від Caudalie: до її складу входить 94% натуральних компонентів, серед яких цинк, насіння льону і біла глина. Вам точно сподобається приємний запах, завдяки коктейлю з 8 ефірних олій: лаванди, бергамоту, ромашки, шавлії, кипариса, петрушки, мірри і сандалового дерева, які, окрім приємного аромату, мають потужні регенерувальні, очищувальні та заспокійливі властивості. Разом вони очищають шкіру від чорних цяток і висипань у T-зоні.

Також зверніть увагу на очищаючу маску із зеленою глиною та саліциловою кислотою Purifying Mask від Flanerie skincare. Саліцилова кислота, тімол, морські водорості та цинк добре працюють із тьмяною, сухою, стресовою шкірою, а також видаляють надлишок жиру з пор, одночасно відлущуючи мертві клітини шкіри та зменшуючи запалення.

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 4

Якщо у вас чутлива шкіра, краще скористатися ензимною пудрою для вмивання з вітаміном С від Evolve Organic Beauty. Мікрочастинки з ферментів папаї у формулі відлущують змертвілі клітини шкіри, що допомагає покращити текстуру, пребіотики на основі цикорію підтримують мікробіом та зміцнюють бар`єр, а вітамін С зменшує пігментні плями та постакне. 

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 5

Чистий термальний планктон, включений до гелю для вмивання Pure.Fect Skin від Biotherm, володіє потужною антибактеріальною дією, що блокує утворення жирного блиску і знімає запалення.

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 6

4. Обираючи зволожувальний засіб, зупиніться на кремах з легкою текстурою, що тане, інакше дискомфорт і неприємний жирний блиск вам гарантовані. Крем Meadow Stroll Niacinamide з SPF20 та ніацинамідом gрацює на висвітлення пігментаціі та постакне, звужує пори, матує шкіру, при цьому зберігає належний рівень зволоженості.

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 7

5. Щоб замаскувати недоліки, не наносьте на обличчя щільні тональні засоби. Краще вибрати щось одне, чи то камуфлюючу пудру, чи то коригувальний сс-крем. До речі, у своєму прагненні позбутися жирного блиску багато хто наносить на обличчя пудру шар за шаром протягом усього дня, що в корені неправильно. Адже шкірний жир все одно дуже скоро проступить крізь пудру і створить ефект брудної шкіри. Крім того, пудра може наглухо закоркувати пори та спровокувати запалення. Внесіть до списку покупок матувальні серветки та завжди носіть їх із собою.

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 8

6. Не перестарайтеся з очищенням. Ми звикли вважати, що для максимального ефекту чистоти слід використовувати активні засоби для вмивання і спеціальні щітки. Дерматологи твердять в один голос: це протипоказано, оскільки може травмувати шкіру ще більше та розповсюдити інфекцію. Надмірно жорстке очищення сприймається шкірою як негативний вплив, у відповідь на подібну агресію шкіра миттєво реагує — і сальні залози починають працювати з подвоєною силою. Умивайтеся двічі на день водою кімнатної температури тільки руками, застосовуючи щадні та водночас ефективні засоби. 

Наприклад, Гель для глибокого очищення для масної шкіри обличчя 5 в 1 Skin Clear від Dr.Organic містить потужну комбінацію з олії чайного дерева, екстрактів апельсина, грейпфрута та надзвичайно корисної кори верби, у поєднані з природними AHA (фруктовими кислотами), унікальним запатентованим ботанічним комплексом біоактивних, натуральних та органічних інгредієнтів, глибоко очищує шкіру. Завдяки вмісту саліцилової кислоти він ніжно відлущує відмерлі клітини,  олії грейпфрута — забезпечує протизапальні і антибактеріальним властивості, а також зменшує висипання, екстракту кори верби швидко заспокоює шкіру, зменшує почервоніння та забезпечує контроль вироблення себуму.

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 9

очищувальний мус від Avene делікатно очищує шкіру та знімає макіяж з обличчя, губ та очей, видаляє забруднення та регулює секрецію сальних залоз, забезпечуючи матовий ефект. 

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 10

Промокуйте рушником обличчя, не розтираючи шкіру. А ще краще використовуйте паперові серветки, оскільки вологий рушник слугує ідеальним середовищем для росту бактерій.

7. За проблемної шкіри важливо стежити за чистотою не тільки обличчя і тіла, а й усього, що з ними стикається — рушників, постільної білизни.

8. Після вмивання дайте шкірі висохнути щонайменше десять хвилин, перш ніж нанести будь-який засіб для догляду за шкірою. Увечері обов`язково протирайте обличчя тоніком. Так, тонік із РНА-кислотами Press & Glow від Medik8 просто незамінний для схильної до чутливості шкіри. Це гідратувальний кислотний тонік, який сприяє ексфоліації поверхні шкіри для помітного щоденного сяйва.

9. Не бійтеся зволожувати шкіру. Друга найпоширеніша помилка — власниці жирної шкіри десятою дорогою оминають зволожувальні та живильні засоби, чого робити категорично не можна. Не варто боятися дискомфорту, адже основу більшості кремів, призначених для догляду за жирною шкірою, становить водна емульсія, доповнена рослинними екстрактами. Завдяки цьому крем швидко вбирається, забезпечує шкірі належний рівень зволоження і захищає від зовнішніх подразників. Так, наприклад, гель Aquasource від Biotherm створений на основі клітинної води термального планктону. 

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 11

Надлегка сироватка від Valmont – це легкий гель із дуже швидким поглинанням. Вона створена для корекції перших ознак старіння, викликаних втомою, стресом та впливом навколишнього середовища. Потужна, легка формула з інноваційними інгредієнтами – Silanol ДНК, коктейль Віталіті та екстракт мальви підвищують життєздатність клітин шкіри, миттєво заспокоюють, тонізують та освіжають. 

10. Шукайте у складі засобів для проблемної шкіри ретинол, який варто використовувати у вечірній час. Він сприяє швидкому загоєнню уражених місць і в багатьох випадках розгладжує рубці, що утворилися після вугрів і прищів. Наприклад, сироватка Pro-Grade Anti-Aging X-Strength Retinol Serum з 8% ретиноїдним комплексом (5% гранактивного ретиноїду і 3% синьо-зелених водоростей), омолоджувальним пептидом P3 ефективно розгладжує зморшки, висвітлює пігментні плями, вирівнює тон і текстуру шкіру без побічних ефектів. Також у складі вітамін E, олія абрикосових та виноградних кісточок, алантоїн та провітаміном B5, які забезпечують заспокійливу та протизапальну дію. 

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 12

Вранці перед кремом наносьте будь-яку сироватку з вітаміном С. Вона створює своєрідний фільтр, який дасть змогу шкірі увібрати рівно стільки вологи, скільки їй потрібно, і не запалитися. Так, сироватка з вітаміном C THD —  ANTI-Wrinkle Brightening C-Erum при супердієвій концентрації вітаміну С (15%) містить ще один потужний антиоксидант — вітамін E і ніацинамід, який висвітлює та заспокоює шкіру, трипептид-5, що збільшує синтез колагену, а ще — сквалан та мультимолекулярний комплекс гіалуронової кислоти для інтенсивного зволоження. 

Щоб пом`якшити обличчя і вберегти його від лущення та обвітрювання, спробуйте на ніч наносити спеціальну олію. Наприклад, багату антиоксидантами суміш дюжини корисних олій у складі Фітоживильної олії для обличчя Moisture Reset, які утримують вологу в шкірі та допомагають захистити її від шкідливих факторів навколишнього середовища і вільних радикалів, активізують дихання шкіри та інтенсивно зміцнюють ліпідний шар шкіри. Такий засіб утворює на поверхні проблемної шкіри обличчя свого роду захисний кокон. 

12 правил догляду за проблемною шкірою - Фото 13

11. Перегляньте свій раціон. Одна з головних причин неприємностей зі шкірою — дефіцит біотину. Він міститься в яєчному жовтку, вівсяних пластівцях, горіхах, печерицях, сої, зародках пшениці, рисі, помідорах, шпинаті, картоплі та рибі.

Ще один важливий компонент для чистої шкіри — пробіотики. Оптимальна кількість пробіотиків міститься в кислій капусті, кімчі, кокосовому кефірі та місо-супі. До речі, врахуйте, що алкоголь послаблює здатність організму до засвоєння біотину, тому мила італійська традиція вечірнього аперитиву може стати серйозною перешкодою на шляху до ідеальної красивої шкіри.

12. Пийте більше води, причому краще чергувати газовану і дистильовану воду протягом дня.


Джерело матеріала
loader