Фільми "Білосніжка" і "Русалонька" разом спричинили більше викидів вуглецю, ніж деякі великі аеропорти за рік
Фільми "Білосніжка" і "Русалонька" разом спричинили більше викидів вуглецю, ніж деякі великі аеропорти за рік

Фільми "Білосніжка" і "Русалонька" разом спричинили більше викидів вуглецю, ніж деякі великі аеропорти за рік

Про це пише The Guardian.

Аналіз понад 250 комплектів документів Walt Disney Company показав, що кіноадаптації популярних мультиків "Білосніжка" та "Русалонька" спричинили більше забруднення екології, ніж будь-які інші фільми, зняті у Великій Британії з 2019 року. Саме 6 років тому в країні набула чинності вимога екологічної звітності.

Закон зобов’язує компанії розкривати інформацію про викиди лише у Великій Британії, тому загальний показник по світу може бути вищим. "Русалоньку", наприклад, знімали не лише у Великій Британії, а також на Сардинії, а творці "Форсажу" працювали над фільмом також в Італії та США.

Сукупний обсяг викидів від зйомок "Білосніжки" та "Русалоньки" перевищує річний обсяг викидів аеропортів Бірмінгема та Лутона. Викиди кожного фільму перевищували загальний річний показник парку розваг Blackpool Pleasure Beach і лондонської арени O2.

Наразі "Білосніжка", яка вийшла в прокат у березні, є найдорожчим проєктом року для Disney. На її виробництво витратили $260 млн. Фільм має збиток близько $115 млн із загальним прибутком лише $145 млн.

Попри те, що обидва рімейки створила американська студія, і "Білосніжку", і "Русалоньку" знімали на Pinewood Studios - неподалік від Лондона. Студії, які знімають фільми у Великій Британії, отримують до 25,5% компенсації витрат у рамках урядових планів стимулювання індустрії. У рамках цього процесу потрібно подати звітність продюсерської компанії, що стоїть за кожним фільмом, із зазначенням вартості створення фільму та викидів, спричинених у Великій Британії.

Ці рахунки показують, що до кінця 2023 року Disney отримав $57,4 млн за створення "Білосніжки" у Великій Британії та $63,5 млн за "Русалоньку".

Викиди вимірюються в тоннах еквівалента діоксиду вуглецю (tCO2e) і поділяються на три категорії, відомі як "області". Область 1 охоплює викиди від палива, що безпосередньо використовується для виробництва фільму, наприклад генераторів, що живлять камери та обігрівачі. Область 2 охоплює викиди, що утворюються під час виробництва електроенергії. Область 3 показує непрямі викиди, що виробляються постачальниками товарів та послуг.

Викиди області 3 значною мірою знаходяться поза контролем компаній, які надають звіти, тому багато хто, включаючи аеропорти, не вказує їх у своїх рахунках. Область 3 для аеропортів включає викиди від літаків, тому якби це було включено, їхній загальний обсяг був би набагато вищим, ніж у фільмів.

В областях 1 і 2 "Білосніжка" виробила 3153 tCO2e, а "Русалонька" - 5127 tCO2e, що дає загалом 8279,6 тонни. Для порівняння аеропорт Бірмінгема у 2023-2024 роках спричинив 7829 tCO2e, Лутона - 6243 tCO2e у 2023 році й аеропорт Східного Мідленда 3351 tCO2e у 2023-2024 роках, згідно з їхніми даними.

"Білосніжку" знімали на природі, що збільшило потребу в переносних генераторах. Вони також підключалися до електромережі, коли це було можливо. У Disney заявили, що виробничий персонал орендував електромобілі, а "чартерні рейси використовувалися тільки для переїздів усієї команди", що спричиняло менше викидів, "ніж бронювання сотень комерційних рейсів".
 



Джерело матеріала
loader