Журі DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО 22 Docudays UA
Журі DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО 22 Docudays UA

Журі DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО 22 Docudays UA

Журі DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО 22 Docudays UA - Фото 1

Раді оголосити експертів/-ок, які обиратимуть переможців двох конкурсних програм. До складу журі національних повнометражних фільмів і міжнародного конкурсу короткометражних документальних стрічок увійшли: Тетяна Огаркова, українська літературознавиця, журналістка, есеїстка, членкиня українського PEN, Крістін Камдессю генеральна артдиректорка Міжнародного фестивалю документального кіно Fipadoc, Марк Баудер, німецький режисер і продюсер. 

Тетяна Огаркова — українська літературознавиця, журналістка, есеїстка, членкиня українського PEN. Викладає історію французької літератури, а також теорію літератури та історію європейського літературного авангарду у «Києво-Могилянській академії». Пише есеї на тему історії французької літератури, історії авангарду та теорії літератури. Співзасновниця й співведуча подкасту про культуру, літературу та філософію Kult, засновниця та ведуча франкомовного подкасту L’Ukraine, face à la guerre («Україна перед обличчям війни»). У співавторстві з Володимиром Єрмоленком випустила книгу «Життя на межі. Україна, культура та війна». Наразі до друку готується «Київ: Дух і літера». 

Крістін Камдессю — французька продюсерка. Заснувала продюсерську компанію ALEGRIA у 2001 році. У її доробку понад 60 творчих документальних фільмів, що вийшли в прокат у багатьох країнах світу. Голова журі програми підтримки кіномитців NIPKOW (Берлін). З 2014 по 2018 рік обіймала посаду віцепрезидентки USPA (провідної спілки телепродюсерів Франції) й належала до Європейської документальної мережі та Європейської кіноакадемії. У 2013 році її компанія  ALEGRIA отримала нагороду як найкраща продакшн-компанія документального кіно у Франції. У 2018 році Крістін стала керівною художньою директоркою Міжнародного фестивалю документального кіно Fipadoc.

Марк Баудер — німецький режисер і продюсер. 2011 року дебютував із повнометражним художнім фільмом «Система», за який отримав винагороду. 2014 року здобув Європейську кінопремію за документальний фільм «Володар Всесвіту», а також разом із братом Крістофером заснував проєкт «Світловий кордон» до 25-ї річниці падіння Берлінського муру. 2017 року отримав премію Ґрімме за ігровий фільм «Мрець працює». Член Європейської та Німецької кіноакадемій. 

Детальніше про журі — на сайті фестивалю. Нагадуємо, що 22 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у Києві та онлайн з 6 по 13 червня 2025 року

Джерело матеріала
loader