/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F80ef61ae0a603106e9b682673dabbb87.jpg)
"Навала песиків" у Львові: Я Галерея Пентхаус презентувала виставку Дмитра Молдованова
На виставці побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Як розповів Павло Гудімов, це вже 8 виставка Дмитра Молдованова, яку він курує. Тим часом у просторах львівських "Я Галерей" "Навала песиків" стала третьою експозицією митця.
"За час великої війни Дмитро Молдованов зробив аж три персональні виставки у Я Галереях у Львові. Спочатку це була величезна виставка "Гопакує Чорнобай" у Я Галереї на Шота Руставелі, потім в Чорній Я Галереї "Світоустрій", і ось нарешті "Навала песиків" тут", – ділиться куратор.
Фото: Андріана Стахів
Павло Гудімов переконаний: ця виставка наче створена для стін "Пентхаусу", її кольори, персонажі, експресія та символізм наповнюють та доповнюють унікальний артпростір.
"Я працюю із символами.Усі ці звірі – це символ чогось. Наприклад, лев - це символ сили й благородства, а от тигр – символ агресії, чи то доброї, чи злої, із шакалами – все зрозуміло, олень – це також чистота й благородство", – ділиться сам Дмитро Молдованов.
Читайте також: Уперше з 2022-го: виставкою давньої зброї Арсенал у Львові відкрили для відвідувачів
Мешкає і творить художник більшість часу у мальовничій частині Миколаївщини – селі Парутине, поряд із яким розташований Національний історико-археологічний заповідник "Ольвія". Попри те, що зараз заповідник зачинений, але його близькість та неймовірні краєвиди, які оточують автора, відображаються чималою мірою у його роботах, сповнених символізму та експресії кольору.
"Тут багато мотивів, ось ці кручі, це все там є такі красоти. Лиман, велетенське небо, дуже насичене, а ще жовта і яскрава земля. Саме південь і диктує мені ці яскраві кольори", – пояснює митець.
Експозиція розгорнулась у всіх залах галереї та максимально органічно вписалась у середовище, зустрічаючи своїх гостей так, немов завжди тут чекала на них і точно є вдома. Тож, до 29 червня усі поціновувачі мистецтва мають нагоду дослідити кольори, символи та фактури, якими художник щиро ділиться зі світом.
"Дмитро працював над цією виставкою два роки. І власне, коли приїхали роботи, коли ми їх натягнули на підрамники і занесли у простір, розставили, склалося таке враження, що ця виставка просто створена для цього місця. Як ідеально вони сіли! Тобто ми не забрали жодної роботи і не додали жодної роботи з інших проєктів. Вона цілісна", – відзначає Павло Гудімов.
