На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження
На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження

На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження

На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження - Фото 1

Видання «Главком» опублікувало дослідження проєкту Dozorro TI Ukraine, в якому йшлося про масштабні витрати «Київзеленбуду».

Зокрема, зазначалося, що у 2024 році та за три місяці цього року «Київзеленбуд» здійснив закупівель на 835 мільйонів гривень.

В березні 2025 року прокуратура викрила керівництво «Київзеленбуду», яке вимагало 15% відкатів від підрядників. За контрактами 2024 року вони мали отримати щонайменше 25 мільйонів гривень. Керівника Юрія Бахмата та його заступників звільнили.

Загалом основні витрати «Київзеленбуду» спрямовані на ремонти та реконструкції – за вищезазначений період вказується сума у 341 мільйон гривень,138 мільйонів гривень витратили на покупку транспорту (самоскиди, пікапи, автогідропідіймачі). Майже десять мільйонів гривень пішли на лікування дерев і боротьбу з бур’янами. Більшу частину грошей витратили на будівництво і ремонт парків та скверів – 57% від загальної суми.

Серед всіх проєктів виділяють п’ять найбільших:

Наймасштабнішим проєктом «Київзеленбуду» у 2024 році став ремонт парку навколо озер Йорданське та Кирилівське в Оболонському районі. У жовтні уклали угоду на 32,1 мільйона гривень з ПрАТ «Укратоменергобуд».

На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження - Фото 2

Ще один проєкт – реконструкція парку «Орлятко» в Солом’янському районі. На початку грудня 2024 року підряд на 26,8 мільйонів гривень отримало ТОВ «Регіон 11». Передбачалося покриття доріжок асфальтом, встановлення зовнішнього освітлення, поливно-зрошувальної системи та антипаркувальних стовпчиків.

Також восени 2024 року «Київзеленбуд» підписав угоду з ПП «Ріалбуд» на реконструкцію парку в урочищі «Наталка» в Оболонському районі. Вартість робіт – 20,9 мільйона гривень.

На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження - Фото 3

ПП «Ріалбуд» отримало ще один великий проєкт – ремонт скверу на вулиці Митрополита Андрія Шептицького, 5. Вартість робіт – 18,9 мільйона гривень. Проте підрядник виконав тільки частину робіт: поклав тротуарну плитку, встановив лави і урни, частково зробив поливно-зрошувальну систему і підготував територію для газону. Зазначимо, що містяни активно критикували, як власне підрядника, так і вартість робіт.

Також ТОВ «Україно-європейська фірма «Діамант» восени 2024 року отримало підряд на капітальний ремонт парку «Фестивальний» (вздовж проспекту Червоної Калини від вулиці Лифаря до вулиці Рейгана). Вартість контракту – 16,7 мільйона гривень.

Загальна сума зазначених контрактів перевищує 140 мільйонів гривень, проте не всі роботи були завершені в повному обсязі, і не всі кошти були сплачені.

Окрім цього, понад 50 мільйонів гривень разом мало бути витрачено на ремонт парку на Дніпровській набережній в районі затоки Берковщина, благоустрій ділянки на вулиці Іллєнка, ремонт «Гідропарку» (лівої частини), встановлення системи поливу в парку «Позняки» та ремонт парку «Радунка».

На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження - Фото 4

Також «Київзеленбуд» законтрактував майже п’ять мільйонів гривень на ремонт вбиральні в парку відпочинку «Сирецький». Для придбання декоративних саджанців (японські та сірі спіреї, волотисті гортензії, верби, туї, клени, платан Іспанський та інші) підписали договір на три мільйони гривень.

У 2025 році «Київзеленбуд» планує витратити 140 мільйонів гривень на капремонт 13 об’єктів.

На що витрачає кошти «Київзеленбуд» – дослідження - Фото 5

Нагадуємо, що Держаудитслужба під час перевірки «Київзеленбуду» виявила майже чотири мільйони гривень збитків,завданих при капітальному ремонті двох локацій.

Зокрема, щоб приховати порушення, під час перевірки аудиторами взимку 2025 року, комунальники поспіхом висаджували квіти.

  • #Київзеленбуд

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader