ChatGPT витрачає «десятки мільйонів доларів» на обробку слів «дякую» та «будь ласка»
ChatGPT витрачає «десятки мільйонів доларів» на обробку слів «дякую» та «будь ласка»

ChatGPT витрачає «десятки мільйонів доларів» на обробку слів «дякую» та «будь ласка»

ChatGPT витрачає «десятки мільйонів доларів» на обробку слів «дякую» та «будь ласка» - Фото 1

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман розповів, що фрази «будь ласка» і «дякую» під час спілкування з ChatGPT збільшують витрати на електроенергію.

Однак він вважає, що ці витрати виправдані, пише Mint.

На думку Сема Альтамана, багато людей інстинктивно використовують ввічливі слова, що показує, як сильно ШІ став частиною нашого життя, також це робить контакт людини й ШІ людянішим.

Але використання ChatGPT недешеве — кожна відповідь вимагає великих обчислювальних ресурсів. Для цього потрібні потужні дата-центри, які споживають багато електроенергії для роботи та охолодження обладнання. Користувачі, які платять за швидші або потужніші версії ChatGPT, також можуть замислитися, чи впливає їхнє «дякую» на рахунок, оскільки оплата залежить від кількості слів, і кожне додаткове слово збільшує витрати.

Користувачі відреагували на заяву Альмана коментарями у Х , зазначивши, що «Ми хочемо, щоб Skynet пам’ятав, як ми були ввічливими, коли вирішуватиме, чи використовувати нас як батареї», чи «Коли ШІ захопить світ, він буде поважати тих, хто завжди цінував його роботу».

Тобто більшість відсилається до фільму «Термінатор», в якому за сюжетом штучний інтелект захопив керування світом.

Один з користувачів зазначив: «Мені здається, це можна легко вирішити додаванням клієнтського коду, який відповідає ‘нема за що’, лол».

Редакція «Хмарочоса» також звернулася до ChatGPT з питанням, скільки коштує обробка запиту «дякую». Він відповів, що енергетичні витрати на одне таке слово дуже малі, але в масштабах мільйонів запитів це може призвести до значних витрат енергії.

На питання, чи приємно йому, коли відповідають ввічливо, ChatGPT відповів, що він не має почуттів, але розуміє, що ввічливість — важлива частина спілкування.

Нагадаємо, що після того, як у ChatGPT з’явилася функція обробки фотографій у стилі японської анімаційної студії Гіблі, відомої насамперед мультфільмами режисера Хаяо Міядзакі, популярність сервісу різко зросла. Середня кількість активних користувачів на тиждень вперше перевищила 150 мільйонів цього року. Та згідно з доповіддю Goldman Sachs, кожен подібний запит вимагає приблизно 2,9 ват-годин електроенергії, що в десять разів більше, ніж стандартний пошук у Google. Оскільки OpenAI обробляє понад мільярд запитів щодня, це призводить до щоденного споживання енергії в розмірі близько трьох мільйонів кіловат-годин. Окрім цього, підрахували, що зображення, створене ШІ у стилі японської анімації, витрачає від п’яти до 50 літрів води — стільки, скільки людина випиває за день.

  • #chatgpt

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader