/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F4ccf0ea811c14e48d4d9b241f64cd420.jpg)
Фундація, яка працює з незрячими, закликає вирішити проблему розкиданих електросамокатів
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F4ccf0ea811c14e48d4d9b241f64cd420.jpg)
Фундація «03:00» закликала користувачів не залишати самокати на тротуарах, а компанію Bolt Ukraine — впровадити правила паркування. Вони також готові співпрацювати, щоб вирішити проблему хаотично припаркованих самокатів, які заважають пересуванню маломобільних груп населення.
На думку команди фундації, проблема виникла через низьку культуру користування самокатами та погане міське планування.
Фундація «03:00» вже кілька років працює над покращенням доступності міст для людей з порушеннями зору та курує проєкт Музею в темряві «03:00».
Незрячі гіди Музею відзначили, що з настанням весни хаотично припарковані самокати заважають їм пересуватися. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, фундація створила пост у соцмережах у вигляді настільної гри «Незряча людина у великому місті», де дівчина з білою тростиною стоїть серед самокатів.
Цим вони закликали користувачів та прокатні сервіси вирішити проблему з паркуванням самокатів. Bolt Ukraine відреагував на пост і пообіцяв зайнятися цим питанням. Фундація сподівається, що компанія стане прикладом для інших операторів, продемонструвавши свою свідомість, проактивність і прогресивний підхід до турботи про клієнтів.
Фундація «03:00» готова запропонувати консультації з доступності та безбар’єрності, залучити незрячих людей до вибору паркувальних зон, підтримати адвокацію на рівні міських рад та допомогти створити комунікацію для користувачів до впровадження змін у додатку.
На думку команди фундації, проблема виникла через кілька основних причин. По-перше, це недосконале міське планування: тротуари часто вузькі, заблоковані автомобілями та не мають інфраструктури для мікромобільного транспорту. По-друге, відсутність чіткого регулювання: законодавство довго не встановлювало конкретних правил для паркування самокатів, обмежуючись лише рекомендаціями, що не мали обов’язкової сили. Крім того, бізнес-модель free-floating дозволяє залишати самокати будь-де, що зручно для користувачів, але створює хаос у публічному просторі. Також є проблема низької культури користування: багато хто залишає самокати без урахування наслідків. І, зрештою, відсутність контролю та відповідальності з боку операторів.
Ніна Мацюк, експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності, відзначає, що ця проблема є актуальною не тільки для людей з порушеннями зору. Самокати можуть блокувати прохід для людей на інвалідних візках, ускладнювати доступ до пандусів, а батьки з дитячими колясками стикаються з додатковими труднощами через необхідність обходити перешкоди.
Нагадуємо, що одеська міська рада заборонить паркувати самокати за межами спеціальних майданчиків.
- #електросамокати
- #Мобільність
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
