Каннський кінофестиваль стартував у Франції: три стрічки від України
Каннський кінофестиваль стартував у Франції: три стрічки від України

Каннський кінофестиваль стартував у Франції: три стрічки від України

У Франції офіційно стартував 78-й Каннський кінофестиваль — одна з найпрестижніших подій у світі кіно. Урочиста церемонія відкриття відбулася 13 травня, і вже першого вечора організатори вручили почесну "Золоту пальмову гілку" легендарному актору Роберту Де Ніро.

Як повідомляє RFI, премія стала визнанням його довголітнього внеску в кіномистецтво — майже пів століття минуло від виходу стрічки "Таксист", яка принесла актору міжнародну славу. Відтепер до його численних нагород, серед яких "Оскар", відзнаки Венеційського та Берлінського фестивалів, додалася ще й каннська відзнака за життєві досягнення.

Фестивальна програма відкрилася французькою комедійною стрічкою "Залиш один день", знятою режисеркою Амелі Боннін. Вона стала лише третьою жінкою-режисеркою в історії Канн, якій доручили честь відкрити фестиваль.

Особлива увага на церемонії була прикута до України. У рамках першого фестивального дня глядачам представили три документальні стрічки, що висвітлюють війну та її вплив на українців і світ. Йдеться про фільми "Зеленський", "Наша війна" і "2000 метрів до Андріївки".

Документалка "Зеленський" розповідає про трансформацію шоумена у президента країни, яка протистоїть повномасштабному вторгненню. Ведучий вечора Лоран Лаффіт охарактеризував героя фільму як "актора, який став воїном за свободу", і ці слова супроводжувалися бурхливими оваціями залу.

Фільм "Наша війна" показує спільну боротьбу українських військових та іноземних добровольців, зокрема французів, поблизу таких міст, як Покровськ і Суми.

А "2000 метрів до Андріївки", нова робота Мстислава Чернова — автора оскароносного "20 днів у Маріуполі", — розповідає про визволення українського села біля Бахмута.

Каннський кінофестиваль стартував у Франції: три стрічки від України - Фото 1

У програмі фестивалю знайшлося місце й для історії з Гази: фільм "Поклади свою душу на руку та йди" присвячений загиблій палестинській фотожурналістці Фатімі Хассун, яка загинула під час ізраїльського авіаудару в квітні.

Під час відкриття близько 380 учасників кіноіндустрії з усього світу, серед яких режисери Педро Альмодовар, Девід Кроненберг і актор Річард Гір, виступили із заявою, в якій засудили мовчання культурної спільноти щодо подій у Секторі Гази, назвавши їх "актом геноциду".

78-й Каннський кінофестиваль триватиме до 24 травня. У конкурсній програмі — 22 повнометражні фільми, відібрані з майже трьох тисяч заявок із понад 150 країн. Цьогоріч головою журі стала відома французька акторка Жюльєт Бінош.

Разом із нею рішення прийматимуть:

  • Голлі Беррі (США) — акторка та режисерка, лауреатка премії "Оскар"
  • Пайал Кападіа (Індія) — кінорежисерка й сценаристка
  • Альба Рорвахер (Італія) — представниця авторського кіно
  • Лейла Слімані (Франція/Марокко) — письменниця та журналістка
  • Дьєдонне Хамаді (ДР Конго) — режисер-документаліст
  • Хон Сансу (Південна Корея) — культовий режисер
  • Карлос Рейгадас (Мексика) — режисер з експериментальним стилем
  • Джеремі Стронг (США) — актор, відомий за роллю в серіалі "Спадкоємці"

Серед претендентів на головну нагороду фестивалю — нові фільми Веса Андерсона ("Фінікійська схема"), Річарда Лінклейтера ("Нова хвиля"), Лінн Рамзі ("Помри, любове моя"), Йоахіма Трієра ("Сентиментальна цінність") та інших визнаних авторів сучасного кінематографа.

Нагадаємо, на кінофестивалі у Софії здобули перемогу два українських фільми.



Джерело матеріала
loader