/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F201%2F9b16df005b7d54649bdc4759519c4c79.jpg)
Франко-українська торгова палата представляє 10 фіналісток конкурсу «Створено жінками — 2025»
Франко-українська торгово-промислова палата (CCIFU) вже всьоме проводить премію «Створено жінками», що покликана підтримати жіноче підприємництво та надихнути на розвиток власної справи.
У 2025 році конкурс набуває особливого значення, демонструючи силу українського жіночого підприємництва в умовах четвертого року повномасштабної війни.
«Цього року ми отримали рекордні 435 заявок з потужними проєктами у найрізноманітніших сферах: освіті, сільському господарстві, здоров`ї, обороні, традиційних ремеслах, сталих технологіях тощо. За кожною заявкою — своя історія, голос, сила. Ці десять фіналісток не просто талановиті підприємиці, вони відображення України, яка відновлюється, впроваджує інновації, піклується. У будь-якій сфері своєї діяльності усі вони несуть одну й ту саму іскру: відданість і надію», — прокоментувала вибір журі Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати.
Фіналістки конкурсу:
Діана Грициняк, NADRA — засновниця проєкту про пізнання та творення українського ремесла, що створює вишукані порцелянові вироби, натхненні українським фольклором.
Альона Шибунько, «Епіравлик» — власниця равликової ферми, де за п`ять років виростили понад 25 тонн равлика та прийняли близько 14 тисяч відвідувачів на екскурсіях. Проєкт поєднує сільське господарство з агротуризмом, пропонуючи навчання, дегустації та експорт равликів.
Марина Богун, Love Rises — соціальне підприємство, засноване у 2022 році, яке підтримує жінок-переселенок з Луганщини та Донеччини. Тут створюють авторські в`язані вироби ручної роботи, поєднуючи традиційні техніки з сучасним дизайном та надаючи економічну незалежність жінкам, які постраждали від війни.
Наталія Кондратенко, Центр реабілітації та фізичного розвитку дітей — вже 11 років розробляє програми реабілітації дітей з фізичними, психоемоційними та сенсомоторними проблемами. Також компанія виробляє екологічне розвиткове та реабілітаційне обладнання, зокрема збірні та багатофункціональні тренажери.
Любов Лисенко, ТОВ «БІОБАЛАНС» — пропонує повністю екологічно чисту послугу біологічного захисту культур, використовуючи корисних комах для знищення шкідників.
Ірина Коваль, ТОВ «БРАММЕР» (Київ) — з початком повномасштабного вторгнення переорієнтувала виробництво з металоконструкцій на виробництво тактичних візків, які слугують засобами евакуації для порятунку життів військових та цивільних, допомагають військовим у перевезенні боєкомплектів, провізії та спорядження.
Олена Довгополова, головна архітекторка INAKSHI architects (Суми) —студії дизайну інтер`єру та архітектури, що виробляє 100% біорозкладний конопляний композит для виготовлення меблів, пакування та листових матеріалів.
Ганна Сухобрус, «Бабусина хатка» — проєкт збереження традиційних українських помешкань та ремесел. Створює живий скансен у селі Ліпляве поблизу Канева, відновлюючи історичні хатинки початку XX століття та підтримуючи традиційні ремесла.
Марія Ксьондзик, NESEMOS Veteran Auto Hub — автосервіс, який безоплатно ремонтує евакуаційний транспорт, навчає ветеранів новій професії та переобладнує автомобілі для людей з інвалідністю.
Ксенія Карбовська, школа Mozaika — міжнародна мережа освітніх просторів для дітей з особливими освітніми потребами.
10 липня журі визначить трьох переможниць серед фіналісток та вручить спеціальні відзнаки. Переможниці отримають не лише кошти на розвиток бізнесу, а й консультаційну підтримку і членство у Франко-українській ТПП, що відкриває доступ до нових партнерств.
Всі охочі зможуть долучитися до онлайн перегляду церемонії нагородження переможниць конкурсу «Створено жінками — 2025».
Довідка. Конкурс «Створено жінками» проводиться CCIFU щорічно з 2019 року. За цей час він став важливою платформою для підтримки та розвитку жіночого підприємництва в Україні, особливо в умовах воєнних викликів.
