8 найцікавіших виставок липня у Києві
8 найцікавіших виставок липня у Києві

8 найцікавіших виставок липня у Києві

Серед найцікавіших виставок липня в Києві — виставка сучасної художньої та модної фотографії, проєкт, присвячений Херсонщині, та виставка "Спефцонд", яка представляє заборонене та втрачене мистецтво українського модернізму.

FUTURESPECTIVE

До 24 серпня, в Центрі сучасного мистецтва М17

8 найцікавіших виставок липня у Києві - Фото 1

До 24 серпня в Центрі сучасного мистецтва М17 команда українського Vogue представляє масштабну виставку сучасної української арт- і фешн-фотографії FUTURESPECTIVE, до якої увійшли роботи 39 авторів — знаних митців і нових імен.

Виставка народилася як результат конкурса для українських фотографів FUTURESPECTIVE у співпраці з глобальною ініціативою PhotoVogue. Його мета — відкрити нові імена в українській художній та фешн фотографії. У творах, представлених на виставці, поетичність поєднується з гострою відвертістю, а глибоко інтимні теми — родина, почуття, самоусвідомлення — переростають в екзистенційний діалог про сенс життя та досвід війни. Зібрані разом, ці фото- та відеороботи формують візуальний портрет покоління, що говорить про сучасність з унікальною чутливістю й силою.

"Спецфонд. Нові дослідження"

До кінця літа, Національний художній музей

У Національному художньому музеї України відкрилася виставка "Спецфонд. Нові дослідження", яка повертає із забуття художників українського модернізму першої третини ХХ століття.

Проєкт продовжує розповідь про феномен так званого Спецфонду — закритого зібрання творів, до якого в радянські часи потрапляли роботи митців, визнаних "неблагонадійними". Формалісти, націоналісти, "вороги народу" — їхні імена мали зникнути з історії. Полотна десятиліттями зберігалися в музейних сховищах — іноді в таємниці навіть від науковців. Цього разу глядачі вперше побачать роботи, що раніше не експонувалися: серед них, наприклад, масштабні полотна Абрама Черкаського, які понад 80 років пролежали намотаними на вали і лише цьогоріч були відреставровані.

"Мистецтво після 2000-го. Глосарій"

До 24 серпня в Українському домі

8 найцікавіших виставок липня у Києві - Фото 2

Виставка, присвячена сучасному українському мистецтву нульових. Експозиція побудована як подорож крізь "глосарій" українського мистецтва першої чверті XXI століття. Куратори створюють альтернативний, поетичний словник, що складається з понять, натхненних мистецькими роботами, виставками та філософськими концепціями, що стають ключами до осмислення сьогодення. Художники, чий творчий шлях розпочався чи сформувався після зламу тисячоліття, тут постають як ті, хто інтуїтивно вловлює соціокультурні зрушення ще до їхнього очевидного прояву, формуючи новий погляд на світ і себе в ньому.

На виставці можна побачити роботи Нікіти Кадана, Алевтіни Кахідзе, Марії Куліковської, Юлії Беляєвої, Анатолія Бєлова, Євгенії Бєлорусець та інших.

"Херсон. Степ тримає"

До 28 вересня, Мистецький Арсенал

8 найцікавіших виставок липня у Києві - Фото 3

Документально-містична виставка "Херсон. Степ тримає" — це "простір стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів і проєкт про український Південь", розповідають в Мистецькому Арсеналі. В основу цього проєкту лягли фільми "Українські шерифи", "Редакція" та "Вулкан" режисера Романа Бондарчука.

Виставка є своєрідною присвятою Херсонщині — батьківщині авторів проєкту Романа Бондарчука та Дар’ї Аверченко. В основі її експозиції — унікальні архіви, відео- та фотоматеріали, відзняті на теренах Херсонщини до повномасштабного вторгнення, зокрема ті, що раніше не були представлені публічно й набули особливої ваги в контексті втрат і викликів, які постали перед регіоном і країною.

Виставка розгортається у п’яти залах Арсеналу, а також включає залу архівних матеріалів херсонського фотокореспондента Андрія Матросова та матеріали "Архіву війни", що документують російські воєнні злочини.

"Вразливість"

До 23 серпня, Dymchuk gallery

8 найцікавіших виставок липня у Києві - Фото 4

До проєкту "Вразливість" увійшли живописні роботи, обʼєкти та графіка від українських художниць Анастасії Буднікової, Марини Талютто та Альбіни Ялози. Експозиція є своєрідним продовженням попереднього проєкту "Fractured Tomorrows", проте, цього разу виставка розгортається навколо фактичного досвіду життя під час війни. Це погляд зсередини на крихкість буденного, чутливість до змін, фрагментарність пам’яті. Всі три художниці надають своїм роботам терапевтичного виміру: через процес створення або уважне споглядання форм оточення.

"Soft pink matter"

До 27 липня, у просторі thesteinstudio

8 найцікавіших виставок липня у Києві - Фото 5

Виставка молодої мисткині родом з Нової Каховки Ніни Лагути зосереджується на особистих роздумах художниці про існування в тілі, яке визначається соціумом як жіноче.

В основі експозиції – ідея про живе та вразливе тіло, яке можна спостерігати зсередини. Мисткиня досліджує тіло як поле самопізнання та як об’єкт зовнішнього, соціокультурного погляду. За допомогою текстилю, скульптури та інсталяції художниця розглядає тілесність, що відмовляється бути повністю людською, зрозумілою чи контрольованою. Вона стає гібридною та такою, що може поєднувати в собі непоєднуване, бути проникною, агресивною, керованою та водночас автономною.

"Зшивати небо"

До 10 серпня в The Naked Room

"Зшивати небо" — довгоочікувана для The Naked Room виставка Дарії Кузьмич у співпраці з її мамою, художницею та майстринею з текстилю Світланою Селезньовою. Виставка поєднує текстиль і мозаїку та зосереджується на образі вільного неба як втілення свободи тіла й духу від фізичної загрози й авторитарних наративів.

Дарія та Світлана розпочали працювати разом над біографічним проєктом "Дипломна робота" 2018 року. Відтоді співтворчість художниць розвивалась паралельно індивідуальній практиці кожної, уособлюючи тяглість спільної дії, цінність "зшивання" розірваного простору й досвідів.

"Абстракт"

До 9 серпня в холі бізнес-центру Heritage на вул. Жилянській

Виставка представляю роботи 17 молодих українських митців та мисткинь та досліджує поняття абстрактного мистецтва. "У наш час, коли штучний інтелект здатний генерувати будь-яку імітацію, в час, коли світ переповнений наративами та візуальним контентом, а документальне свідчення може травмувати, мистецтво продовжує говорити про наші думки, реалії та переживання різними шляхами. Виставка "Абстракт" – про візуальний досвід, про поєднання та пошук промовистої форми, яка через умовне веде до конкретного і навпаки", – говорить кураторка виставки Тетяна Лисун

Серед учасників – Роман Міхайлов, Іван Грабко, Олександр Крижановський, Олена Домбровська, Руслан Тремба, Віталій Кравець та інші.




Джерело матеріала