/https%3A%2F%2Fznaj.ua%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fmedia%2Fnews%2F2018%2F05%2F20%2F5_9.jpg)
День пам'яті жертв політрепресій 20 травня: історія трагічної дати
В Україні 20 травня відзначають День пам'яті жертв політичних репресій.
Щорічно він припадає на третю неділю травня.
Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо.
На думку фахівців, за період початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб.
День пам'яті встановлено згідно з указом президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження нацпам'яті, та у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.
У неділю на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" за участі президента Петра Порошенка відбудуться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.
Як раніше передавав портал "Знай.
ua", кожен рік у третю неділю травня прийнято згадувати людей, які померли від СНІДу.
В цьому році дата припадає на 20 травня.
Головна мета цього дня – привернути увагу світової громадськості до проблем хворих на СНІД та носіїв ВІЛ-інфекції, а також до поширення цього захворювання в світі.Уперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДУ (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в американському Сан-Франциско в 1983 році.
Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби.
Ним стала червона...

