До відповідальності за незаконне збагачення посадовців не було притягнуто жодну особу, - Луценко
До відповідальності за незаконне збагачення посадовців не було притягнуто жодну особу, - Луценко

До відповідальності за незаконне збагачення посадовців не було притягнуто жодну особу, - Луценко

Сегодня.

Рішення Конституційного суду України щодо визнання неконституційною статтю КК про незаконне збагачення посадових осіб не було несподіваним.

Про це на брифінгу, що транслювали в ефірі "112 Україна" зявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За інформацією генпрокурора за час існування цієї статті до відповідальності за незаконне збагачення посадовців не було притягнуто жодну особу.

Він стверджує, що такі статті називають "мертвими", бо їх не можна застосувати на практиці.

"Висловлювати претензії до КС можуть лише ті, хто ретельно не вчитувався у документ.

Я підтримую точку зору президента про те, що одразу після ознайомлення з висновком КС, після аналізу того, на що він посилається і які норми не відповідають КУ, голова держави має намір негайно внести у парламент новий законопроект, який буде дієвим, ефективним для того, щоб незаконне збагачення у нашій країні каралося не на словах, як сьогодні, а на ділі", - сказав Юрій Луценко.

368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення), у зв'язку з тим, що її положення не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинності.

Ця стаття допускає можливість звинуватити людину, опираючись лише на припущення.

У свою чергу підозрюваний або обвинувачений може надавати докази своєї невинності тільки за власним бажанням або не надавати їх взагалі.

Презумпція невинуватості вимагає від держави доказування вини обвинуваченого та звільняє обвинуваченого від тягаря доводити свою невинність.

Стаття 368-2 Кримінального кодексу України "незаконне збагачення" свідчить, що придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, а так само передача їм таких активів будь-якій іншій особі - караються позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Ці діяння, вчинені службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Джерело матеріала
loader
loader