Кривава стрілянина у Княжичах: ГПУ передала до суду обвинувальний акт щодо посадовців Нацполіції
Кривава стрілянина у Княжичах: ГПУ передала до суду обвинувальний акт щодо посадовців Нацполіції

Кривава стрілянина у Княжичах: ГПУ передала до суду обвинувальний акт щодо посадовців Нацполіції

Генпрокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт стосовно службових осіб Нацполіції, через дії яких у грудні 2016 року загинули співробітники поліції.

Про це повідомили у відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ.

"Департаментом організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань спільно з Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою п’яти службових осіб Національної поліції, якими організовано та забезпечено незаконне застосування 04.12.2016 вогнепальної зброї у с.

Княжичі, внаслідок чого від кульових поранень загинули 4 співробітники поліції.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні затверджено прокурором та 10 квітня 2019 року направлено до Броварського міськрайонного суду Київської області", - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, керівники низки підрозділів ГУ НП в м.

Києві, свідомо ігноруючи передбачені ст.

27, 60, 64 Конституції України права людини на життя та на його захист з боку держави, всупереч вимогам ст.

2, 3, 6-8, 29-32, 38, 42-46, 62, 64 Закону України "Про Національну поліцію України", ст.

ст.2, 7, 8, 9, 11,40, 41, 214 КПК України, вимог низки відомчих нормативних актів 04.12.2016, перебуваючи в с.

Княжичі Броварського району Київської області, перевищуючи надану їм владу та виходячи за межі наданих їм прав і повноважень, діючи умисно, незаконно та безпідставно, організували, а окремі з них забезпечили застосування та безпосередньо застосували вогнепальну зброю на ураження людей, що призвело до смерті чотирьох співробітників Національної поліції України.

До того унаслідок дій силовиків були пошкоджені службові автомобілі, інше майно поліції та завдані зайві витрати з державного бюджету, що становить понад 3 млн грн.

"Дії п’яти підозрюваних кваліфіковано за ч.

3 ст.

365 КК України (перевищення влади, яким спричинено тяжких наслідків).

Крім цього одного з підозрюваних також за ч.

2 ст.

15, п.

1, 5 ч.

2 ст.

15 КК України (замах на умисне вбивство двох і більше осіб та вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), а ще двох за ч.

3 ст.

27, ч.

2 ст.

15, п.

1, 5 ч.

2 ст.

115, ч.

3 ст.

27, п.

1, 5 ст.

115 КК України (організація умисного вбивства двох і більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб та замаху на умисне вбивство)", - уточнили у ГПУ.

Як зазначається, підозрюваним загрожує до 15 років позбавлення волі, а двом із них - довічне позбавлення волі.

У межах цієї справи повідомлено про підозру екс-керівництву поліцейської розвідки Києва та ще одному співробітнику оперативної розвідки.

Чоловіки підозрюються в перевищенні службових повноважень, а також влади під час проведення спецоперації.

Сторона обвинувачення назвала прізвища підозрюваних - це колишній начальник відділу оперативної розвідки у Києві Мелюхов та начальник управління Іващенко.

Також головним фігурантом справи прокурори називали Леоніда Куряту, який на той момент був керівником управління карного розшуку столичної Нацполіції.

Через причетність до трагічної стрілянини його звільнили, проте згодом він поновився на посаді і стягнув з поліції понад 100 тисяч гривень, і його відпустили з-під арешту.

Зазначимо, тієї ночі правоохоронці працювали над затриманням небезпечної банди грабіжників, яка системно грабувала будинки киян і жителів Київської області.

Через трагічний ланцюг випадковостей між співробітниками ДСО та групою захоплення сталася перестрілка, яка забрала п'ять життів: загинули двоє співробітників держслужби охорони, двоє поліцейських-розвідників і співробітник спецпідрозділу КОРД, що входив до групи захоплення.

Джерело матеріала
loader
loader