Нові результати розслідування збиття МН17. У МЗС РФ не бачать жодних доказів – лише "голослівні заяви"
Нові результати розслідування збиття МН17. У МЗС РФ не бачать жодних доказів – лише "голослівні заяви"

Нові результати розслідування збиття МН17. У МЗС РФ не бачать жодних доказів – лише "голослівні заяви"

У російському Міністерстві закордонних справ заявили, що нові результати розслідування збиття МН17 "не можуть викликати нічого, окрім жалю", а звинувачення на адресу російської сторони – "голослівні" і нібито спрямовані лише на те, щоб дискредитувати РФ в очах міжнародної громадськості.

Про це йдеться в офіційній заяві МЗС РФ.

"Як і у випадку з попередніми прес-конференціями ССД, цього разу так само не було продемонстровано жодного конкретного доказу на підкріплення подібних неправомірних заяв", - стверджують у російському відомстві.

Для МЗС Росії "очевидно, що ССД продовжує обмежуватися не дуже зрозумілими доводами, сформульованими зокрема за підтримки сумнівних джерел інформації".

Водночас у відомстві нарікають, що інформація надана російською стороною "наполегливо ігнорується" слідчими, а звинувачення у тому, що Росія відмовляється повноцінно співпрацювати, міністерство заперечує.

Також там вважають, що зробивши Україну повноправним членом ССД, слідчі дали країні можливість "підробляти докази".

У МЗС РФ також заявили про побоювання щодо упередженості і однобокості розслідування.

Як повідомлялося, об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за "ДНР", Леоніду Харченку ("Кріт"), російському генералу Сергію Дубинському ("Хмурий") та полковнику РФ Олегу Пулатову ("Гюрза").

ua зібрав ключові тези із виступу слідчих у найбільш резонансній авіакатастрофі останніх років.

Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза.

Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс "Бук".

Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами.

Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку.

За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Джерело матеріала
loader
loader