/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1578476372%2Ftsn-87394d020f46df1bdfb04b5785c6f4e0%2Fthumbs%2F550xX%2Fb4%2F35%2F94b05626e4aa8461e1f77ad674ca35b4.jpeg)
Іран проігнорував запити України щодо доступ до "чорних скриньок" літака МАУ
Україна так і не отрмала відповіді від Ірану щодо ндання доступу до бортових самописців літака МАУ збитого ракетою під Тегераном.
Про це 15 січня повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на слова начальниці Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліни Чиж.
В ОГП зазначили, що після інформації від іранської сторони про те, що "чорні ящики" настільки пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні, Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ "КПІ" ім.
Сікорського, однак запит був проігнорований.
"15 січня має приїхати експерт, який оглянув би цю лабораторію і фактично дав би згоду, повернувся в Іран, забрав "чорні ящики" і повернувся назад в Україну, щоб проводити ці дослідження разом з нашими експертами та тими особами, яких ми б вважали за необхідне залучити.
Вони (Іран - ред.) зараз говорять, що їхній експерт, як було обіцяно, 15 січня, не приїде, але це питання вирішується.
Тому вчора нами було прийнято рішення і підготовлений другий запит про правову допомогу до Ірану з проханням надати нам доступ до "чорних скриньок" і вирішити питання про можливість їх розшифровки нашими експертами.
Відповідь поки не отримано", - йдеться в повідомленні.
Також Іран поки не надав доступу до речей, які можуть бути докази в кримінальному провадженні, зокрема до частин літака та сидінь.
Підозрюваних шукали понад 2,5 року.
Правоохоронці підозрюють у вбивстві військового та волонтера Андрія Антоненка, відомого також як рок-музикант Riffmaster, та хірургиню дитячої лікарні Юлію Кузьменко.
За версією слідства, саме вони закладали вибухівку під авто, яким користувався журналіст.
Антоненку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого.
Кузьменко також призначили тримання під вартою терміном 60 днів - до 8 лютого.
Третя підозрювана у справі - військова Яна Дугарь.
Слідчі вважають, що вона проводила розвідку перед скоєнням злочину і фотографувала камери спостереження.
Суд призначив їй обмежувальний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Водночас, громадські активісти, спільнота ветеранів АТО, волонтерів та, зокрема, Міністерство у справах ветеранів заявляють про непричетність усіх трьох до цього злочину.
Зокрема, вони публікують низку доказів, які суперечать версії слідства.
Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року.
Журналіста поховали в Мінську.
За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на дні авто, за кермом якого був Шеремет.
Також було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50.

