Санкції Конгресу США, а також ряд інших факторів мінімум на два роки призупинили будівництво газопроводу “Північний потік – 2”, запуск якого Росія нещодавно перенесла на півроку, а за умови продовження тиску з боку Заходу цей газопровід може взагалі припинити своє існування.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня”, про це заявив директор Євразійського центру “Атлантичної ради” (Atlantic Council) Джон Гербст у четвер на конференції “Україна як наріжний камінь: Створення інтегрованого ринку газу в Європі” в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Loading...
“Північний потік – 2″ призупинено щонайменше на два роки, а можливо, і довше.
Росіяни “можуть бити себе в груди” і заявляти, що завершать цей проект, проте в нинішніх умовах він взагалі може припинити своє існування.
Я не буду робити прогнозів, що “Північний потік – 2” помре, але я скажу вам, що існує дуже хороший шанс, що так і станеться.
А це означає, що роль України як транзитної держави залишиться, хоча і не в таких масштабах, як раніше “, – вважає він.
Аналітик пояснив це тим, що для завершення “Північного потоку – 2” Росії знадобиться компанія, яка забезпечить технологічну можливість для прокладки труб дном моря.
Оскільки у РФ таких компаній немає, залишаються іноземні партнери.
“Санкції США – це кровопускання для будь-якої іноземної компанії, яка захоче вести такий бізнес з росіянами, оскільки всі дороги ведуть в США.
Це може змінитися з часом, хоча я не думаю, що так станеться“, – зазначив Гербст.
Він додав, що дуже важливо, щоб США продовжували приділяти увагу “Північному потоку – 2” щодо накладення цільових санкцій на будь-яку фірму, яка спробує співпрацювати з Росією.
“Потрібно це робити ще і ще, щоб переконатися, що будь-яка західна технологія, яка могла бути використана для допомоги росіянам, не зможе бути задіяна, і щоб кожен розумів, що буде наступним, якщо піде далі.
Цьому слід приділяти достатньо уваги“, – підкреслив представник Atlantic Council.
Раніше у Кремлі висловили впевненість, що, незважаючи на можливі санкції США, газопровід «Північний потік–2» буде побудовано.
Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.