Збиття літака МАУ: Іран запевняє, що продовжить співпрацю при розслідуванні
Збиття літака МАУ: Іран запевняє, що продовжить співпрацю при розслідуванні

Збиття літака МАУ: Іран запевняє, що продовжить співпрацю при розслідуванні

5 лютого.

В Ірані запевнили, що продовжать співпрацювати з іншими країнами у розслідуванні збиття літака “Міжнародних авіаліній України” (МАУ) біля Тегерана.

Про це йдеться у заяві Організації цивільної авіації Ірану, опублікованій у вівторок, 4 лютого, передає УНН із посиланням на DW.

Крім того, Тегеран просить “не політизувати” катастрофу.

В організації також запевнили, що вона не була попереджена про будь-які запуски ракет перед збиттям українського літака.

Цього ж дня на сайті міністерства закордонних справ Канади з’явилося повідомлення про підсумки телеконференції представників п’яти країн, громадяни яких загинули внаслідок збиття літака МАУ: України, Канади, Швеції, Афганістану та Великобританії.

“Усі країни стурбовані тим, що Іран не передає „чорні скриньки“.

Додаток 13 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію вимагає, щоб це відбулося без зволікань”, — йдеться у повідомленні.

Напередодні посадовець Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаїфар заявив, що Іран змушений більше не ділитися свідченнями з Україною у справі катастрофи літака МАУ.

Така заява пролунала після того, як ввечері 2 лютого у ЗМІ оприлюднили “запис” розмови 8 січня диспетчера аеропорту Тегерана із пілотом літака іранської компанії, на якому той каже, що бачить у небі світло від ракети, а потім вибух.

В Ірані засудили публікацію записів і додали, що це була частина конфіденційного звіту.

Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” рейсу PS752 з Тегерану до Києва зазнав катастрофи невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня.

Загинули всі 176 людей, які були в літаку, — 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

Серед загиблих — громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).

Уранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака силами своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе повну відповідальність.

Теги за темою
Україна Великобританія МЗС України Іран Канада Афганістан
Джерело матеріала
loader
loader