Верховная Рада.
Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 1111 про фінансовий лізинг.
"За" проголосували 313 народних депутатів.
Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів телеканал "112 Україна".
Проект передбачає прийняття нового закону України "Про фінансових лізинг", який замінить чинний закон з такою ж назвою.
Пропонуються відповідні зміни до Кримінального, Господарського, Цивільного кодексів України, Кодексу України з процедури банкрутства, Закону України "Про дорожній рух" та Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито".
"Прийняття законопроекту та вдосконалення правового лізингових відносин дозволить суттєво розширити використання лізингу як альтернативного механізму довгострокового фінансування придбання транспорту, обладнання, іншої техніки та нерухомості.
Наслідком очікується не лише збільшення можливостей забезпечення компаній основними засобами, але й загальне розширення пропозицій довгострокових ресурсів для українських підприємств та відповідно підвищення їх конкурентоспроможності.
Очікувана мінімізації ризиків учасників лізингових правовідносин, спрощення та здешевлення лізингових операцій для їх кінцевих користувачів – лізингоодержувачів, сприяння ефективному використанню лізингових механізмів цілком очікувано позитивно вплине на загальний економічний розвиток реальних секторів економіки", - йдеться у висновку комітету.
Законопроектом пропонується встановити єдиний порядок регулювання відносин, пов’язаних з фінансовим лізингом та окремих його видів і форм та визначити чіткі вимоги до форми договору фінансового лізингу та істотні умови договору фінансового лізингу.
Згідно із проектом право надавати послуги фінансового лізингу мають лише ті суб’єкти, які набули в установленому законом порядку відповідного статусу.
Спеціальним законом пропонується встановити істотні умови договірних відносин, пов’язаних із сублізингом, які також, спрямовані на захист прав лізингодавця, в тому числі, у процесі користування предметом лізингу, та у випадку дострокового припинення договору фінансового лізингу.
Захист прав лізингоодержувачів хочуть встановити нарівні із захистом прав власника стосовно володіння та користуванням майном.