8 лютого.
В Україні розчаровані схваленим Комітетом міністрів Ради Європи рішенням щодо запровадження так званої комплементарної процедури реагування на порушення статутних зобов‘язань країнами-членами цієї Організації, яка зводить нанівець можливість покарання за найсуворіші порушення.
Делегація України голосувала проти цього рішення.
Про це йдеться у коментарі, який оприлюднило Міністерство закордонних справ України, передає УНН.
"Шкодуємо, що у європейських столицях так і не почули наші обгрунтовані аргументи щодо шкідливості ініціювання подібних кроків для майбутнього загальноєвропейської правозахисної Організаціїі.
Ми переконані, що запровадження подібних процедур лише поглиблює світоглядну кризу в рамках Ради Європи, яка розпочалася з відступу Організації від власних статутних цілей, коли розв’язані Росією війни, як на власній території, так і проти сусідів були залишені без ефективної відповіді", - йдеться у коментарі.
У МЗС зазначили, що за шість років збройної агресії проти України, тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м.
Севастополь, окремих районів Донецької і Луганської областей, саме злочини Росії призвели до загибелі понад 14 000 громадян України, залишити свої домівки були змушені понад 1,5 мільйонів наших співгромадян, мільйони інших живуть під окупаційних режимом в атмосфері беззаконня, системних порушень справ людини та страху.
Сьогодні немає жодних сумнівів, що російська збройна агресія має розглядатися як серйозне порушення фундаментальних принципів і цінностей Організації, наголосили у відомстві.
З часу безумовного повернення Росії до ПАРЄ в червні 2019 року російська сторона своїми діями уже неодноразово довела, що не має намірів змінювати свою протиправну поведінку.
Недалекоглядні дії Ради Європи лише посилюватимуть відчуття безкарності, додатково заохочуватимуть Росію, як й інших потенційних порушників, до ще більш агресивних дій на міжнародній арені, зневаги до верховенства права та нехтування правами і фундаментальними свободами людини, додали у МЗС.
"Очікуємо, що уже найближчим часом буде продемонcтровано, чи здатен цей механізм притягнути до відповідальності тих, хто агресією і окупацією зухвало порушує міжнародне право і вчиняє масові порушення прав людини.
У рамках міжнародних організацій Україна рішуче і послідовно виступатиме проти запровадження процедур, які прямо чи опосередковано руйнують механізми накладення обмежувальних заходів, включаючи санкції, проти країн, що свідомо і систематично порушують принципи та норми міжнародного права", - йдеться у коментарі.
Проте її механізм виписаний так, що реалізувати санкції щодо держав, які серйозно порушили принципи Ради Європи, практично неможливо.