11 лютого, 2020, 11:03.
.
Екс-генпрокурор України Юрій Луценко звинуватив екс-посла США в Україні Марі Йованович у брехні під присягою і розповів, чому розпочав неформальне спілкування з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.
Про це він сказав в інтерв'ю виданню Цензору.
За його словами, у квітні 2017 року Генеральна прокуратура України повернула до державного бюджету півтора мільярда доларів США.
Відразу після цього вони виявили, що "деякі з офшорок, які виконували для оточення Януковича виведення грошей з України, вивели ще 7,4 мільярда доларів за тією ж схемою".
"Якщо перша схема представляла собою крадіжку і наступний переклад $1,5 млрд з України через офшори для покупки українських облігацій внутрішньої позики, то друга схема виконувалася для покупки облігацій зовнішньої позики, так званих бондів американським хедж-фондом", – сказав Луценко.
У зв'язку з цим ексгенпрокурор нібито і звернувся до Йованович.
"Без співпраці з Attorney General (посада, що поєднує функції Генпрокурора і міністра юстиції - ред.), ФБР та іншими спецслужбами таке розслідування провести неможливо.
Як треба звернутися до цих служб? Природно, через посольство США.
У мене було кілька зустрічей з послом пані Йованович і її колегами.
І на її території, і на території ГПУ.
Після чого вона попросила дати лист з роз'ясненням, з викладенням тим, які я хочу обговорити зі своїм колегою Attorney General.
Забігаючи вперед: посол Йованович у відкриту збрехала під присягою в ході процедури імпічменту в Конгресі, заявивши, що я такого документа не дав.
Але я ж його демонстрував вашим колегам!" – заявив Луценко.
У результаті, за його словами, нічого цього не зробили: не було ні візиту Attorney General, ні створення спільної слідчої групи.
"Після цього посол Йованович повністю заблокувала будь-які мої контакти з правоохоронною системою США.
Будь-які!", - підкреслив він.
"Тому, коли мене запросив на зустріч адвокат американського президента пан Джуліані, я це розглянув як єдину можливість неофіційних контактів для того, щоб відновити спроби повернути в нашу розграбовану країну 7 мільярдів доларів.
І саме про це ми говорили з Джуліані", - запевнив колишній Генпрокурор.
За його словами, нібто йшлося про те, щоб провести спільну зустріч з міністром юстиції США.
Після цього - створити joint investigation team (спільну слідчу групу) з питань корупції екс-президента Януковича і його оточення.
У це коло, за його словами, входив би і пан Арбузов, який, цілком імовірно, причетний до висновку цих 7 мільярдів.
"І пан Злочевський, який, цілком можливо, корумпував американський істеблішмент.
І інші люди з оточення екс-президента Януковича.
Пан Джуліані сказав на третій день наших переговорів, що йому це здається єдиним правильним кроком", - заявив Луценко.