Заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руеднко взаявив, що квітнева зустріч лідерів "нормандського формату" опинилася під загрозою через "невиконання умов Україною".
Про це він розповів в інтерв'ю пропагандистському "РИА Новости".
За словами російського дипломата, на попередній зустрічі в грудні в Парижі лідери "нормандської четвірки" домовилися, що черговий саміт повинен відбутися в квітні в Берліні.
Він зазначив, що на зустрічі були й інші домовленості, зокрема про розведення сил на трьох нових ділянках лінії зіткнення, відкриття нових пунктів пропуску, розмінування, обмін утримуваними особами та закріплення в українському законодавстві " формулу Штайнмайера".
"Поки з цього списку відбувся тільки обмін утримуваних осіб.
Решта не виконано.
Поведінка українців в Контактній групі і заяви Києва викликають сумнів в тому, що до квітня це вдасться здійснити.
Без реального прогресу у виконанні "Паризького пакету", насампред його політичних аспектів, говорити про точні терміни проведення нового саміту "нормандського формату" поки не доводиться ", - сказав Руденко.
Це був перший "нормандський саміт" з осені 2016 року.
Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї - з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць "Нормандського формату", а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч "четвірки" розпочалася на дві з половиною години пізніше.
Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.
Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери "нормандської четвірки" дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву.
Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього "замало".
Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.
Повну хронологію перемовин "нормандської четвірки" читайте за цим посиланням.