Минулого року загальнонаціональні радіостанції вели ефіри на 90% українською мовою
Минулого року загальнонаціональні радіостанції вели ефіри на 90% українською мовою

Минулого року загальнонаціональні радіостанції вели ефіри на 90% українською мовою

12 лютого.

В ефірі загальнонаціональних радіостанцій, мовлення та ведення передач українською мовою в середньому за 2019 рік склало 90%, що на 4% більше ніж у 2018 році.

Про це повідомила під час пресконференції "Мовні квоти на радіо: 2019 рік" заступник голови Національно ради України з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук, передає кореспондент УНН.

"Якщо говорити про обсяг мовлення українською мовою, то середній показник обсягу мовлення ведення передач українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях у 2019 році досяг 90%.

Перевиконання квоти відбувається аж на 30%.

Цей показник порівняно з 2018 роком зріс на 4%", - розповіла Фещук.

Вона повідомила, що виключно українською мовою ефіри ведуть, зокрема, на: "UA: Українське радіо", "UA: Радіо Промінь", "UA: Радіо Культура" і "Країна FM".

Фещук також зазначила, що за рік значно зросла передача українською мовою таких радіостанцій: "Хіт FM" - 14%, "П’ятниця" - 13%, "Люкс FM" - 12%, "Мелодія" - 8% і "Kiss FM" - 6%.

"Таким чином, загальнонаціональні радіостанції перевиконують мовні квоти, як щодо частки україномовних пісень, так і щодо частки мовлення українською мовою в ефірі.

За останньою, частка україномовного контенту в ефірі мережевих мовників зросла.

Думаю, що це завдяки політиці держави в поширенні і популяризації української мови.

На четвертий рік дії мовних квот, українська мова остаточно закріпила свою домінуючу позицію в українському радіоефірі", - резюмувала заступник голови нацради.

Додамо, що у 2019 році нацрада провела моніторинги ефірів 15 загальнонаціональних радіостанцій та 198 регіональних і місцевих FM-радіостанцій.

Предметом моніторингу стало дотримання українськими радіостанціями вимог закону про мовні квоти, частки пісень українською мовою і мовою ведення передач.

Моніторинг охоплював 24 тисячі годин ефіру всіх видів FM-радіостанцій на предмет дотримання мовних квот.

З них обсяг моніторингу загальнонаціональних радіостанцій становив більше ніж 4 тисячі годин радіоефіру.

Фіксація відбувалась упродовж доби та у проміжках часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00.

Обсяг ведення передач державною мовою не менше як 60%.

Для радіостанцій, які транслюють понад 60% пісень мовами країн європейського союзу, частка пісень українською мовою має бути не менше 25%.

Як раніше повідомлялося в УНН, у минулому році 56% пісень на загальнонаціональних радіостанціях лунали українською мовою.

Джерело матеріала
loader
loader