Вищий антикорупційний суд на два місяці продовжив дію запобіжного заходу колишньому заступнику міністра з питань окупованих територій Юрію Гримчаку.
Про це повідомляє пресслужба ВАКС.
Також Гримчаку продовжили строк дії обов’язків на два місяці.
Він і надалі перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 13 квітня 2020 року.
19 грудня Вищий антикорупційний суд зменшив розмір грошової застави для підозрюваного колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака з 6 млн грн до 2 млн грн.
Як повідомляв «Главком», 11 грудня Вищий антикорупційний суд змінив міру запобіжного заходу з тримання під вартою на цілодобовий арешт для «помічника» колишнього заступника міністра Гримчака і рідного брата його дружини Ігоря Овдієнка, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди (ч.
2 ст.
28, ч.
3 ст.
369-2 КК України).
Як пояснив тодішній генпрокурор Юрій Луценко, Гримчак та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення суддів та чиновників Міністерства культури для прийняття замовлених рішень.
Згодом НАБУ повідомило, що Гримчак вимагав $ 100 тис.
у представника приватного ТОВ (мається на увазі «Юридичне Бюро «Юр.
Житло»), який звернувся до високопосадовця з проханням вплинути на суддів, які розглядають цивільну справу щодо стягнення боргу з іншого приватного підприємства на його користь.
Після затримання Гримчака і Овієнка суд обрав обом арешт на 60 днів із правом внесення застави в розмірі 6 млн грн і 4 млн грн, відповідно.
Гримчак і Овдієнко підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.
4 ст.
190 КК України.
У разі доведення вини їм загрожує позбавленням волі від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Треба наголосити, що з самого початку епізод із Гримчаком правоохоронці вмонтували у справу із замаху на вбивство журналістки і нардепа VIII скликання Тетяни Чорновол.
Пізніше справу, де фігурують Гримчак та Овдієнко, перекваліфікували на ч.
2 ст.
28 ч.
3 ст.
369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Справа Гримчака.
Пішов за кавуном – «знайшов» мільйон доларів.