Нещодавно Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» виступив з ініціативою про перейменування станції київського метрополітену «Дорогожичі» на станцію «Бабин Яр», однак Інститут національної пам’яті не підтримує цю ідею.
Головна причина – назва “Дорогожичі” також є історичною, і вона вперше згадувалася ще 1000 років тому, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на УНН.
Loading...
За словами співробітника Інституту національної пам’яті Богдана Короленка, топонім “Бабин Яр” – відомий лише з 19 століття.
“Станція метро “Дорогожичі” не підлягає обов’язковому перейменуванню… Топонім “Дорогожичі” є, власне, місцевим київським топонімом.
Зокрема, вперше він згадується в контексті подій 10 століття.
Тобто цьому топоніму вже щонайменше 1000 років”, – пояснив Короленко.
Він наголосив, що між цими двома назвами немає жодного конфлікту.
Обидва топоніми є історичними і притаманними місцевості.
“Власне, топонім “Дорогожичі” охоплює досить велику місцевість, за площею.
Це вся місцевість між Сирцем, Куренівкою, Шулявкою, Лук’янівкою і Татаркою.
Сьогодні також в Києві є однойменна вулиця Дорогожицька.
А в 19 столітті вулицею Дорогожицькою називалася сучасна вулиця Юрія Іллєнка”, – резюмував експерт.
Зі свого боку у меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр» пояснили, що їх ініціатива пов’язана з тим, що станція метро «Дорогожичі» розташована на історичній території урочища Бабин Яр, де в роки Другої світової війни розстріляли близько 100 тисяч осіб різних національностей – євреїв, українців, ромів, а також військовополонених і пацієнтів психіатричної лікарні.
А тим часом у Франції на фестивалі “Каннські леви” одержав перемогу український ролик “Witness”, у перекладі “Свідок”, присвячений трагедії Бабиного Яру.
Україна вперше отримала Канського лева.