Колектив кримськотатарського ATR написав звернення до Європарламенту та Єврокомісії з проханням про підтримку мовлення телеканалу, який опинився на межі закриття у зв'язку з блокуванням держфінансування і відсутністю підтримки з боку влади.
Про це повідомляє телеканал.
«Наприкінці 2019 року, з не залежних від нас причин, часткове фінансування нашої діяльності з боку Української держави фактично припинилося і перетворилося лише на декларативний характер, оскільки виділені телеканалу ATR державою кошти на 2020 рік ми не можемо отримати і використовувати через штучно створені бюрократичні перешкоди і суперечливе тлумачення нормативних актів окремими органами державної влади», - йдеться у зверненні.
Наголошується, що Європарламент у резолюції «Про ситуацію з дотриманням прав людини в Криму, зокрема прав кримських татар», схваленої 4 лютого 2016 року, засудив незаконне закриття засобів масової інформації, зокрема телеканалу ATR, який має широке поширення в межах кримськотатарської громади, і закликав Європейську комісію розширити фінансову допомогу, необхідну для забезпечення функціонування цього та інших засобів масової інформації у вигнанні в Україні.
«Телеканал ATR сьогодні як ніколи потребує такої фінансової допомоги з боку інститутів Європейського Союзу, оскільки знаходиться на межі закриття і втрачає надії на отримання найближчим часом допомоги з боку власної держави.
Ми просимо вас відповідно до положень вищезгаданої резолюції Європарламенту забезпечити єдиному в світі кримськотатарському телеканалу ATR надання необхідної для його функціонування фінансової допомоги на постійній основі», - акцентовано в зверненні.
АTR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення і облаштування кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України.
До слова, у Нацраді визнали: якщо кодують українські канали, люди дивляться російські.
Читайте також інтерв’ю «Главкома»:.
Сергій Костинський: Через кодування українських каналів росіяни тепер мають на супутнику повну перевагу.