По мірі поширення коронавірусу SARS-CoV-2 навіть у кращому разі його жертвами стануть 15 мільйонів людей, а світовий ВВП втратить 2,4 трильйона доларів США.
Про це пише lb.
Дослідники з Австралійського національного університету змоделювали сім сценаріїв впливу епідемії COVID-19 на світову економіку.
Чотири із семи розглянутих сценаріїв досліджують вплив поширення COVID-19 за межами Китаю.
У сьомому сценарії розглядається глобальний вплив, при якому помірна пандемія відбувається кожен рік протягом невизначеного періоду часу.
Читайте також Китайські вчені виявили більш агресивний підтип коронавірусу.
"Але навіть у моделі низької серйозності - або в найкращому сценарії з семи, які, як зазначається в документі, не були остаточними, дослідники АНУ оцінюють втрату глобального ВВП в розмірі 2,4 трлн.
США, з можливою кількістю загиблих в 15 млн людей.
Вони змоделювали свої оцінки за прикладом пандемії грипу в Гонконгу, від спалаху якої в 1968-1969 роках загинуло близько 1 мільйона осіб", - йдеться в публікації.
У моделі високого ступеня тяжкості, змодельованої після пандемії іспанського грипу, через яку в період з 1918 по 1920 роки у світі загинуло приблизно 17-50 мільйонів осіб, глобальні втрати ВВП можуть досягати 9 трильйонів доларів США.
По цій моделі число загиблих перевищує 68 мільйонів.
"Наші сценарії показують, що навіть обмежений спалах може в короткостроковій перспективі мати значний вплив на світову економіку", - сказав професор економіки АНУ Уорік МакКіббін.
Він підкреслив, що навіть у кращому випадку впливу низького ступеня тяжкості економічні наслідки будуть величезними, і країнам необхідно працювати разом, щоб максимально обмежити потенційний збиток.
Відомо, що ризик смерті пацієнтів від COVID-19 варіюється в залежності від кількох факторів, у тому числі від того, де вони проходять лікування, їх віку, а також раніше перенесених хвороб.
Читайте також ВООЗ: смертність від коронавірусу вища, ніж від сезонного грипу.
Дослідження, проведене в минулому місяці в Китайському центрі з контролю і профілактики захворювань, показало, що вірус найбільш серйозно вражає літніх людей із раніше існуючими проблемами зі здоров'ям.
Отримані дані свідчать про те, що шанси померти від хвороби з віком зростають.
Примітно, що, згідно з результатами дослідження, пацієнти у віці від 10 до 19 років мали такий же шанс померти від COVID-19, як і пацієнти у віці від 20 до 30 років, але захворювання виявилося набагато смертельнішим у людей у віці 50 років і старше.
Дослідження показало, що близько 80% випадків COVID-19 є легкими, і експерти вважають, що про багато випадків легкого захворювання не повідомлялося, тому що деякі люди не звертаються до лікаря або в лікарні для лікування.