/https%3A%2F%2Fecotown.com.ua%2Fupload%2Fiblock%2F51e%2F898989.jpg)
Латвійці розробили безперебійну вітро-сонячну енергоустановку
Група експертів з Латвії представила прототип безперебійної вітро-сонячної енергетичної установки (ВСЕУ), яка не залежить від поривчастості вітру.
Розробка поєднує чотири випробувані часом елементи, передає News.
Зокрема, головною складовою ВСЕУ став супермаховик, що діє у вакуумі.
Право на використання механізму надав його творець Нурбія Гуліа.
В установці також використовується аеродинамічна лінза, яка розганяє і концентрує вітровий потік у потрібному місці.
Вирівнювання пікових значень споживання забезпечують суперконденсатори, які активно використовуються в транспортній промисловості.І четвертий елемент інноваційної установки - високоефективні сонячні панелі.
.
"Ми не винайшли нічого нового, ми воскресили забуту технологію, додали інновації, зробили грамотні розрахунки і склали разом 4 компоненти, які вже зарекомендували себе і успішно використовуються окремо в різних галузях, - розповідає представник групи експертів, екс-депутат парламенту Латвії, підприємець Олексій Холостов.
- Аеродинамічна лінза, посилюючи швидкість потоку на лопать, дає можливість отримувати електроенергії мінімум на 150% більше, відповідно, в рази збільшуючи рентабельність».
Одна установка може безперервно виробляти до 1000 МВт, при вдвічі меншій вартості у порівнянні з будь-якими світовими аналогами, продовжує він.
"Нашу технологію можна застосовувати у будь-якій сфері: від приватних господарств до великої промисловості і енергопарків, - зазначає Олексій Холостов.
- Вона повністю відповідає концепції zero waste - немає необхідності використовувати акумулятори, так як установка працює без зупинки і видає номінальну потужність постійно: по суті це безпечна, безвідходна і бюджетна атомна електростанція".
Нова установка швидко окупається, оскільки компоненти можуть успішно служити по кілька десятків років і тому що при її монтажі використовується безфундаментна технологія, за принципом залізничних рейок.

