Доплати медикам та покарання за порушення карантину. З'явився текст законопроєкту про коронавірус
Доплати медикам та покарання за порушення карантину. З'явився текст законопроєкту про коронавірус

Доплати медикам та покарання за порушення карантину. З'явився текст законопроєкту про коронавірус

На сайті Верховної Ради України з'явився текст законопроєкту про коронавірус, який розглянуть на позачерговому засіданні 17 березня.

Згідно з проєктом закону №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на попередження виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)" зокрема пропонується запровадити:.

проведення закупівлі товарів, робіт та послуг необхідних для цієї мети без застосування процедур, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі";.

стовідсоткову попередню оплату за такі товари, роботи та послуги;.

звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, призначених для запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);.

контроль з боку Кабінету Міністрів України за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Також ініціатори проєкту хочуть запрвалити комплекс правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину та обмежувальних заходів пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19):.

можливість роботи вдома для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;.

надання права власникам змінюватися режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби;.

заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);.

заборона на притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів;.

віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;.

продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг;.

низка заходів, спрямована на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних тощо;.

заборона на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

У разі ухвалення документу, уряд зобов'яжуть встановити доплати медикам та іншим працівникам, які залучені до ліквідації спалаху захворювання у розмірі до 200% заробітної плати.

А також встановити відповідальність "за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням" .

Зазначимо, що Україна від 17 березня на два тижні закриє всі міжнародні пасажирські рейси, як повітряні, так і наземні.

Інфекцію діагностували у жінок.

Від 12 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.

Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.

Але це не стосується заходів державної необхідності.

Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.

Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області.

Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.

Зараз чоловік перебуває у лікарні.

Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом.

Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.

13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу - померла 70-річна мешканка Радомишля Житомирської області, яка їздила до Польщі.

Вона протягом останніх двох тижнів вела дуже активний спосіб життя.

У місті нині ввели надзвичайний стан, дезінфікують місця, де перебувала жінка, а також обстежують осіб, з якими вона контактувала.

Джерело матеріала
loader
loader