60% українців заявили, що зазнали фінансових втрат внаслідок епідемії коронавірусу і запровадженого карантину.
69% опитаних зазначили, що їхні родини постраждали від епідемії в немайновому плані.
Жодних наслідків епідемії не бояться лише 7% опитаних.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це свідчать результати всеукраїнського національно репрезентативного опитування Info Sapiens, проведеного 25-29 березня.
Loading...
Так, 38% українців зазначили зменшення регулярного доходу родини внаслідок епідемії, 16% — повну втрату доходу, 14% — втрату роботи, 10% — фінансові збитки (наприклад, через здачу квитків).
Загалом 60% українців назвали щонайменше один вид фінансових збитків.
Серед тих, хто працював до карантину, лише 46% за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% — в меншому обсязі, ніж очікувалось до карантину, 10% втратили роботу через карантин, решта не дали відповідь на запитання.
Якщо розглядати нефінансові збитки, то 11% українців також скаржилися на зловживання з боку влади, а 8% — на ненадання належної медичної допомоги.
Якщо говорити про страхи, то найбільше українці бояться зараження коронавірусом (43%), на другому місці — зниження доходу (34%), на третьому – ненадання належної медичної допомоги (33%), на четвертому — повної втрати доходу (29%), на п’ятому — відвертання уваги від неправильних рішень влади (26%), на шостому — втрати роботи (23%).
Не бояться жодних наслідків епідемії лише 7% опитаних.
В цілому щодо серйозності наслідків епідемії і карантину думки українців розділилися: 40% не очікують суттєвих втрат, 47% — бояться серйозних наслідків, а для 7% серйозні наслідки вже настали.
В ситуації, що склалася, 77% українців намагатимуться економити та заощаджувати, і тільки 12% — витрачати більше грошей (наприклад, на запаси або великі покупки), тому що, на їхню думку, вони можуть знецінитися або неможливо буде купити потрібні товари.
Також раніше МОЗ оновило алгоритм надання стаціонарного лікування пацієнтів з коронавірусом.
Крім цього, нещодавно, відомий український лікар Євген Комаровський розповів, які ліки мають бути в аптечці, щоб допомогти собі при захворюванні на коронавірус.
Регулятор направив банкам лист з низкою рекомендацій для роботи з позичальниками.
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд розглядає можливість ослаблення карантинних заходів у країні, щоб запустити економіку.
При цьому глава МВС Арсен Аваков не виключає, що карантин через пандемію коронавіруса може бути продовжений до двох місяців.