Рада значно збільшити штрафи за спалювання сухої трави
Рада значно збільшити штрафи за спалювання сухої трави

Рада значно збільшити штрафи за спалювання сухої трави

Верховная Рада.

ins{.

Верховна Рада підтримала ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект № 2339 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища".

"За" проголосували 228 нардепи.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Парламент удосконалив порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків з метою зменшити руйнівні наслідки і захистити право громадян на безпечний повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, що виникають із-за цього.

Документом суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис.

600 грн до 61 тис.

200 грн або позбавленням волі терміном до трьох років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис 800 грн до 153 тис грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис 500 до 4 тис 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис 590 грн лр 15 тис 300 грн.

Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис 500 грн до 15 тис 300 грн для громадян та від 10 тис 710 грн до 18 тис 360 грн.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис 60 грн до 6 тис 120 грн для громадян та 15 тис 300 до 21 тис 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис 120 до 12 тис 240 грн.

Якщо випалювання сухої рослинності зафіксували на об'єктах природно-заповідного фонду, то розмір штрафу збільшується від 340 до 680 гривень.

Також Рада підтримала в першому читанні законопроект № 2339-1 244 голосами нардепів.

Згідно з законопроектом, самовільне випалювання рослинності або її залишків карається штрафом в розмірі від 2 тис.

890 грн.

до 5 тис.

100 грн.

для громадян та від 4 900 тис.

до 17 тис грн.

для посадових осіб.

Порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферу або впливу на неї фізичних та біологічних факторів - від 85 тис.

до 136 тис.

За порушення порядку здійснення діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери і атмосферних явищ можна отримати від 85 тис.

до 119 тис.

Недотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря при введенні в експлуатацію і експлуатації підприємств і споруд карається штрафом в розмірі від 85 тис.

до 136 тис.

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації , знешкодження, видалення або захоронення - від 17 тис.

до 51 тис.

грн для громадян та від 68 тис.

до 85 тис.

для посадових осіб.

Забруднення атмосферного повітря - від 85 тис.

до 136 тис.

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader