Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що поступове послаблення карантину у столиці запроваджуватимуть після того, коли буде подолано пік поширення захворювання на коронавірус.
Про це 21 квітня мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції та додав, що столиця вже має план поетапного послаблення обмежень.
"План поетапного послаблення обмежень розробила і столиця. Ми розуміємо, що бізнес повинен працювати, що місто має розвиватися. Що потрібно "оживляти" економіку. Ми повинні пройти пік хвороби. Його в Україні та місті очікуємо за тиждень-два. Після цього, виходячи із ситуації, будемо впроваджувати поступове послаблення обмежувальних заходів. Сьогодні головне – як ми подолаємо пік захворювання, наскільки великим він буде", - наголосив Кличко.
Він також зауважив, що Київ аналізує процес послаблення карантину у містах Європи. "Хочу зазначити, деякі європейські країни, що вже пройшли пік захворювання, починають послаблювати обмеження. Але дуже обережно і поволі. Я спілкуюся з мерами міст Європи, з очільниками деяких держав. Аналізую, як і що вони роблять у цій ситуації", – підкреслив мер столиці.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Україні пік захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 буде на початку травня. Після його проходження почнуть упроваджувати антикризові заходи з підтримки економіки.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
Відео В Україні підтверджено вже понад 6 тисяч випадків інфікування коронавірусом
Коронавірусом в Україні - станом на сьогоднішній ранок - інфіковані вже 6125 людей. 415 випадків підтверджено від учора. Десятеро недужих - за останню добу - померли. Це свіжі дані МОЗ. Найбільше підтверджених діагнозів - майже тисяча - на Буковині. Більше про коронавірус в Україні