МЗС РФ повернуло Україні дві ноти протесту щодо Криму і Донбасу
МЗС РФ повернуло Україні дві ноти протесту щодо Криму і Донбасу

МЗС РФ повернуло Україні дві ноти протесту щодо Криму і Донбасу

Міністерство закордонних справ РФ повернуло українському зовнішньополітичному відомству дві ноти протесту, які стосувалися археологічних розкопок у Криму та звіту про боротьбу з коронавірусом на Кримському півострові та на Донбасі. Про це повідомила прес-секретарь МЗС РФ Марія Захарова під час брифінгу 23 квітня.

"На поточному тижні МЗС Росії повернуло колегам в МЗС України дві ноти. У першій Київ висловив протест у зв'язку з археологічними розкопками та земляними роботами в Криму. У другій зажадав звіту про заходи, вжиті Росією щодо боротьби з коронавірусом в Криму і Донбасі", - зазначила Захарова.

Рішення повернути першу ноту протесту російський МЗС пояснює тим, що для РФ питання приналежності Криму закрите. Російські дипломати переконані, що АР Крим і Севастополь в 2014 р. "добровільно об'єдналися" з їхньою країною. Захарова попередила, що всі ноти протесту щодо Криму й надалі повертатимуться українській стороні.

Що стосується Донбасу, МЗС РФ вказав на можливість української влади вести прямий діалог із цим регіоном.

"Росія не є стороною конфлікту на південному сході України і не здійснює контроль над територією Донбасу", - додала Захарова.

Україна неодноразово спрямовувала РФ ноти протесту у зв'язку з її діями в Криму і на Донбасі.

Нагадаємо, 9 січня президент РФ Володимир Путін приїхав на анексований півострів, щоб поспостерігати за незаконними навчаннями Північного і Чорноморського флотів Російської Федерації біля берегів окупованого Криму.

У зв'язку з цим МЗС України відреагувало на візит Путіна в АР Крим. Міністрество закордонних передало ноту протесту російському зовнішньополітичному відомству.

У грудні 2019 року мміністерство закордонних справ України направило Росії ноту протесту у зв'язку з черговим відправленням вантажівок з "гуманітарним вантажем" на окуповану частину Донбасу.

 

 

Теги за темою
Коронавірус Донбас Крим пандемія Коронавірус в Україні епідемія коронавірусу анексія Криму
Джерело матеріала
loader
loader