Розслідування довкола фільму "Дау": допитали директорку харківського дитбудинку
Розслідування довкола фільму "Дау": допитали директорку харківського дитбудинку

Розслідування довкола фільму "Дау": допитали директорку харківського дитбудинку

У Харкові допитали директора скандального дитбудинку, у зв’язку з відкриттям кримінальних проваджень за фактами можливих катувань немовлят під час зйомок фільму Іллі Хржановського "Дау".

Про це розповів "Укрінформу" прес-секретар прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко.

"Директора будинку дитини №3 вже допитали.

Є розуміння того, що дійсно діти з установи були задіяні в зйомках.

І зараз вирішується питання щодо доступу до документації будинку дитини та інших процесуальних дій у справі", – повідомив Чубенко.

Утім, що саме розповіла на допиті директор, не розголошується.

Як стало відомо агентству, дозвіл на використання кількох дітей у фільмі давав свого часу департамент охорони здоров’я Харківської ОДА.

"Укрінформ" пояснює, що в обласний будинок дитини №3 (розташовується на вулиці Амосова, 44, у Немишлянському районі міста Харкова) потрапляють діти з різними вадами розвитку, в тому числі й з синдромом Дауна, зокрема, малюка з таким захворюванням брали для зйомок.

"Протягом двох днів кореспондент Укрінформу намагалася поговорити з керівником будинку дитини Тамарою Скульською, однак, за словами співробітниці, яка брала слухавку, директор була то "на обході", то "на виїзді в департаменті".

На дзвінки на мобільний телефон керівниця також не відповіла", – пише агентство.

Нагадується, що минулого року цей дитбудинок уже потрапляв у скандал.

Перевірка без попередження, яку влаштували громадська спілка "Українська мережа за права дитини" спільно з офісом Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, Міністерством соціальної політики України, за підтримки офісу ЮНІСЕФ Україна, виявила численні порушення.

Перевіряючі були шоковані брудом, занедбаністю, наявністю прострочених ліків, відсутністю рушників.

Також виявилося, що штат працівників штучно збільшений мало не вдвічі.

Тоді в ОДА заговорили навіть про можливе звільнення 74-річної керівниці, яка вже багато років очолює будинок дитини.

Утім, до такого покарання керівниці не дійшло.

Дегенерація", де, за повідомленням уповноваженого з прав дітей Миколи Кулеби, були задіяні немовлята з українських інтернатів.

Фільм "Дау.

Дегенерація" – один із серії фільмів, створених російським режисером Іллею Хржановським про фізика Льва Ландау.

Зйомки вели в Харкові з 2008 по 2011 рік.

Минулого року в Парижі результати роботи Хржановського і його команди були представлені як інсталяція.

У цьому році на Берлінському кінофестивалі показали два фільми – "Дау.

Наташа" в основному конкурсі і "Дау.

Дегенерація" – поза конкурсом.

В останньому одну з ролей грає російський неонацист Максим Марцинкевич.

Як пише ВВС, основні зйомки фільму проходили в Харкові, спеціально для них Хржановський побудував на території покинутого стадіону інститут.

Зазначається, що побудований режисером інститут був справжньою науковою спорудою, з реальними квартирами, буфетами, охоронцями та вченими, які проводили експерименти.

Люди, які брали участь у зйомках, прожили на його території три роки, отримували зарплату в радянських рублях і витрачали її на території інституту.

Їм також заборонялося проносити на його територію будь-які предмети, які належали до XXI століття, і вживати вирази, не характерні для епохи зйомок, а вона охоплювала період з 1938 по 1968 рік.

Місяць зйомок на території інституту прирівнювався до року, тому за три роки режисерові вдалося відзняти матеріалу за умовні 30 років.

Крім того, на території інституту видавалася газета, проводилися партійні й профспілкові збори, функціонував Перший відділ, складений з колишніх співробітників КДБ, який виконував властиву йому роботу – пильно стежив за неухильним дотриманням дисципліни й ідеології, суворо, грубо та іноді жорстоко карав порушників і схиляв співробітників до "стукацтва".

Джерело матеріала
loader
loader