Суд заарештував банківські рахунки Киви через заяву про Гандзюк
Суд заарештував банківські рахунки Киви через заяву про Гандзюк

Суд заарештував банківські рахунки Киви через заяву про Гандзюк

Дніпровський райвідділ Державної виконавчої служби за рішенням Соломʼянського суду Києва заарештував банківські рахунки народного депутата Іллі Киви для стягнення судового збору.

Про це повідомили у юридичній компанії "Міллер".

"26 червня 2019 року Солом’янський районний суд м. Києва задовольнив позов батька Катерини Гандзюк до Іллі Киви та ТОВ "Голдберрі" про захист, честі гідності, ділової репутації та зобов`язання спростувати недостовірну інформацію. Визнано недостовірною інформацію, поширену 2 жовтня 2018 року Кивою І.В. в ефірі телеканалу "Еспресо.TV" наступного змісту: "Я знаю, що Гандзюк сиділа на розкраданні міського бюджету". Зобов`язано Киву спростувати недостовірну інформацію, шляхом повідомлення в ефірі телеканалу "Еспресо.TV" про те, що поширена інформація не відповідає дійсності. Зобов’язано стягнути з Киви на користь Гандзюка Віктора Михайловича судовий збір у розмірі 1409,60 грн", - йдеться у рішенні судді.

Як зазначається, у разі невиконанні іншої частини рішення суду до Киви будуть застосовані заходи, передбачені ст. 63 Закону України "Про виконавче провадження", у вигляді штрафу, а потім і відкриття кримінального провадження.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. Від отриманих опіків Катерина померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

У справі Гандзюк правоохоронці спочатку затримали п’ятьох підозрюваних - організатора злочину та безпосередніх виконавців. Організатори спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook, активісти, а також Telegram-канал The Newsroom оприлюднили власні результати розслідування з посиланням на власні джерела, у яких назвали посередником між замовником вбивства та організатором помічника нардепа Паламарчука Ігоря Павловського. Своєю чергою, Паламарчук спростував всі звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк. Разом з цим він звільнив Павловського, аби "уникнути тиску на слідство". У середині листопада суд заарештував Павловського без альтернативи застави.

Крім цього, прокуратура оголосила підозру у цій справі Олексію Левіну на прізвисько "Москаль-молодший". Левін був засуджений за організацію вбивств та розбійних нападів у Херсонській області на водіїв на автомагістралях. Після перших затримань він втік з України. Повідомлялося про те, що Левіна пов'язують з головою Херсонської облради, партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером, партійцем "Блоку Петра Порошенка" Андрієм Гордєєвим та заступником Гордєєва - Євгеном Рищуком. Останній вирішив подати заяву про тимчасове відсторонення від посади на час розслідування резонансної справи.

Уранці 11 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозру очільнику Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого перед тим виключили з партії "Батьківщина". Його звинувачують у безпосередньому замовленні вбивства Гандзюк. За даними прокуратури, Мангер звернувся до посередниківЛевіна та Павловського. Павловський, своєю чергою, знайшов організатора вбивства Торбіна. Мангер міг дати не менше 10 тисяч гривень для купівлі техніки, а також узгодив суму винагороди у розмірі 5600 доларів. Суд, який тривав понад 3 дні, обрав Мангеру запобіжний захід - тримання під вартою із можливістю внесення застави у 2,5 мільйона гривень. На наступний день заставу було внесено і Мангер повернувся до роботи в Херсонській облраді. Згодом суд відсторонив Мангера з посади очільника Херсонської облради. 

На початку червня організатор та чотири виконавці вбивства визнали свою провину та погодились на угоду зі слідством. 6 червня суд затвердив цю угоду. Безпосередній виконавець за версією слідства - Микита Грабчук, співучасники - Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський та Віктор Горбунов. Сергія Торбіна обвинувачення вважає підбурювачем. Їх засудили на терміни від 3 до 6,5 років в'язниці. Найбільші терміни отримали Торбін та Грабчук, решта - 3-4 роки ув'язнення.

Джерело матеріала
loader
loader