/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1586175409%2Ftsn-39e40e7436a3d6b560ed018f4e4f6552%2Fthumbs%2F550xX%2F39%2F9e%2F51b5a1d0e04b078617dd8db777d29e39.jpeg)
Революція у світовому футболі: ФІФА може запровадити кардинальну зміну в календарі
Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розгляне варіант переходу на систему "весна-осінь", яка дозволить проводити весь сезон в рамках одного календарного року.
Про це повідомив віцепрезидент організації Віктор Монтальяні.
"У зв'язку з пандемією COVID-19 ФІФА змушена змінити деякі свої принципи. Наприклад, основні дати футбольного календаря. Замість традиційної схеми осінь-весна, за основу може бути взята річна календарна система, тобто весна-осінь.
ЧС-2022 повинен відбутися в листопаді-грудні, тому перехід на сезон протягом календарного року може статися. В Америці, наприклад, завжди грають в рамках одного року. Можливо, так треба вчинити в Європі і Африці. Це треба буде обговорити з національними федераціями і континентальними союзами", - цитує Монтальяні Reuters.
Раніше повідомлялося, що ФІФА хоче збільшити кількість замін під час матчу до 5, щоб уникнути великої кількості травм гравців після виходу футбольних чемпіонатів з коронавірусного карантину.
Нагадаємо, УЄФА попросив асоціації надати плани з догравання сезону до 25 травня. Як альтернативу в організації готові схвалити різні скорочені формати завершення сезону: у вигляді плейоф або міні-турнірів.
Якщо чемпіонат доведеться завершити дочасно, учасників єврокубків наступного сезону визначатимуть за спортивним принципом, тобто за положенням в турнірній таблиці за підсумками кількості зіграних матчів. Також в УЄФА пояснили, кого не допустять до єврокубків-2020/21.
Наразі дочасно завершено два футбольні чемпіонати: нідерландську Ередивізію без визначення чемпіона та французьку Лігу 1. Чемпіоном Франції сезону-2019/20 став ПСЖ.

