Дві тисячі гривень з мікроавтобуса: на Сумщині з громадян брали гроші за перетин держкордону під час карантину
Дві тисячі гривень з мікроавтобуса: на Сумщині з громадян брали гроші за перетин держкордону під час карантину

Дві тисячі гривень з мікроавтобуса: на Сумщині з громадян брали гроші за перетин держкордону під час карантину

У Сумській області Служба безпеки України блокувала масштабну схему систематичного одержання хабарів посадовцями міжнародного пункту пропуску "Бачівськ" за перетин громадянами державного кордону в умовах карантину.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За попередньою версією слідства, хабарниками виявились працівники однієї із змін посту, серед яких митники та посадовці Держприкордонслужби. Вони обкладали "даниною" українських громадян, які у власних справах виїжджають за кордон, а також у зворотному напрямку.

"За 2 тисячі гривень з кожного приватного мікроавтобуса посадовці обіцяли пасажирам безперешкодний перетин держкордону в умовах карантину. За оперативною інформацією, за зміну зловмисники одержували до 50 тисяч гривень неправомірної вигоди", – йдеться в повідомленні.

В СБУ зазначили, що під час проведення правоохоронцями спецоперації та обшуків на території посту фігуранти намагалися позбутися речових доказів протиправної діяльності, зокрема незаконно одержаних грошей.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення посадовцям зміни пункту пропуску про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до правопорушень.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Джерело матеріала
loader
loader