![Точно, як Т-1000: вчені розробили рідкий метал, здатний відновлювати свою форму](https://thumbor.my.ua/pD8-a6LBhTAK_Pr4Z4xWXJIcvjU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F9176673d9c232205db9a63c521ff4603.jpg)
Точно, як Т-1000: вчені розробили рідкий метал, здатний відновлювати свою форму
Найчастіше творці фантастичних фільмів демонструють роботів ворогами людей. Одним з образів, який всі запас'ятали на довго, став термінатор з рідкого металу Т-1000 з культового фільму "Термінатор 2: Судний день". Міжнародна команда дослідників не вважає таку технологію небезпечною, наблизившись до комерційної реалізації пристроїв з рідкого металу.
Міжнародна команда дослідників вважає нову технологію першої в своєму роді, розповідає Psy.org.
Особливості матеріалу
Створений вченими рідкий метал складається зі сплаву вісмуту, індію та олова. Велику частину часу він перебуває в твердому стані, однак, при досягненні температури 62° C, починає танути. Наразі сплав вже використовується в ролі рідкометалевого теплоносія в ядерній техніці.
Тим часом дослідники знайшли йому й інше застосування. Вони об'єднали матеріал з гумовою оболонкою, що дозволяє утримувати метал навіть у рідкому стані. Для демонстрації вчені створили металеву оболонку руки, яка стиснута в твердому стані і розгинається при нагріванні.
Рука з рідеого металу створена вченими
Без оболонки це не спрацює, тому що рідкий метал випарується. Каркас оболонки контролює загальну форму і цілісність, тому сам рідкий метал може бути обмежений в каналах. Ми витратили понад півроку на розробку цього виробничого процесу, тому що новий матеріал дуже важко обробляти,
– розповідають дослідники.
Відео процесу стискання руки з рідкого металу:
Де застосують рідкий метал
Одним з можливих застосувань називаються предмети, які відновлюють свою форму. Наприклад, це можуть бути супутники, які складаються в невеликий контейнер, а після виходу на орбіту розширюються до необхідного розміру. Крім того, з рідкого металу можна створити і космічний корабель. Якщо такий пристрій впаде на Місяць, він деформується, однак після нагрівання легко відновить форму.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)