Премію у 2019 році заснувала родина Гончарів за підтримки громадської організації «Об’єднання Відповідальних Громадян», одним зі співзасновників якої був нині покійний журналіст Володимир Гончар.
Заявки, які надійшли за 2019 рік планується розглянути, надати на громадське оцінювання й оцінки журі навесні 2021 року.
Порядок оцінювання, градація та розміри премії будуть уточнюватися оргкомітетом на початку 2021 року.
Дружина журналіста Ольга Гончар (Хвостова) у коментарі «Детектору медіа» пояснила відповідне рішення: «Одним із ключових моментів премії є церемонія її вручення та спілкування журналістів під час і після цієї урочистості.
Цьогоріч проведення такої церемонії унеможливив карантин».
Цього року до оргкомітету надійшло 7 заявок.
Оргкомітет вважає це досить невеликою кількістю з огляду на кількість якісних публікацій у криворізьких медіа.
«Можливо, заявки надходять не так активно, як нам би хотілося, бо ми не так активно, як треба, просуваємо інформацію про премію, тож ми докладатимемо зусилля в цьому напрямку [...] Дякуємо всім за увагу до премії і бажаємо всім колегам сильних матеріалів, яскравих героїв і тем та міцного здоров'я!», – говорить пані Ольга.
У травні 2019 року авторки статей на соціальну тему стали першими переможницями конкурсу на здобуття премії для журналістів і блогерів імені Володимира Гончара у Кривому Розі.
Володимирові Гончару цьогоріч виповнилося б 47, та він раптово помер влітку 2014 року.
Криворізький журналіст, громадський діяч, фотограф.
Народився 2 травня 1973 року в Кривому Розі.
Мав фахову освіту - закінчив інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Працював на комунальному телеканалі "Рудана", був автором і ведучим суспільно-політичних проєктів "Інспекція По...", "Я - постать", "Прес-поліс".
Він був і автором ідеї багаторічної телепрограми "Книжкова полиця", редактором друкованого тижневика «Вестник Кривбасса», депутатом Криворізької міської ради (2005-2010 роки), учасником Євромайдану.