Серед інших механізмів впливу на владу, найбільше згаданих експертами, — звернення до міжнародних організацій і світової спільноти, залучення позитивного досвіду співпраці інших регіонів і країн, розробка і просування матеріалів з аналізу політики та відповідних рекомендацій, а також утворення сильних об’єднань (асоціацій, рухів) громадських організацій.
Такими є результати опитування 75 представників ГО різних міст, які провів у квітні-травні Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
Джерело — dif.
На думку опитаних, взаємодії неурядових організацій з владою найбільше заважають такі проблеми:.
небажання влади йти на співпрацю;.
упереджене ставлення до НУО;.
пасивність і байдужість населення;.
непрозорість влади й відсутність інформації про її рішення.
Респонденти вважають, що насамперед громадські організації мають зосереджуватися на захисті громадянських прав та свобод, а також на контролі за владою та протидії корупції.
«Основною мотивацією, чому люди беруть участь у діяльності громадських організацій та об’єднань або створюють громадські ініціативи, опитані назвали захист своїх прав та реалізацію інтересів.
На другому місці – громадський контроль за діяльністю органів влади, на третьому – турбота про загальне благо та допомога іншим людям», — зазначено в публікації Фонду.
Опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» з 15 квітня по 1 травня 2020 року серед представників громадських організацій.
Загалом отримано 75 відповідей.
Детальніше про результати опитування, методи та учасників — на сайті фонду «Демократичні ініціативи».