![На його руках кров мільйона людей: у Франції спіймали організатора геноциду в Руанді](https://thumbor.my.ua/Ng-5J2b1sjwsOYnAm4fzX9xGGis=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd9c6289577a5782a7f37c4ea1bf7fafd.jpg)
На його руках кров мільйона людей: у Франції спіймали організатора геноциду в Руанді
У Франції 16 травня заарештували Фелісьєна Кабуга. Він є одним з головних підозрюваних у справі про геноцид в Руанді в 1990-их роках. Чоловік переховувався від слідства 26 років. Кабуга був одним з найрозшукуваніших злочинців на планеті.
Французькі силовики затримали 84-річного Кабуга вранці в передмісті Парижа. Він жив в містечку Аньєр-сюр-Сен під чужим ім'ям. Про це повідомляє Euronews.
Хто такий Кабуга і в чому його звинувачують
Кабуга є одним з основних фігурантів справи про геноцид в Міжнародному трибуналі по Руанді. Його звинувачують у спонсорстві різанини, підбурюванні до геноциду і в злочинах проти людяності.
Зокрема, він використовував радіостанцію, якою володів, для розпалювання етнічної ненависті між представниками народностей хуту і тутсі. І поширював інформацію для підбурювання до вчинення злочинів проти тутсі.
Кабуга також є тестем колишнього міністра Руанди Огюстена Нгірабатваре. Той у 2012 році був засуджений до 35 років позбавлення волі.
Що відомо про геноцид в Руанді
Геноцид в Руанді розпочався у квітні 1994 року. Тоді після атаки на літак президента Руанди Жювеналя Хабіарімана та президента Бурунді Сіпрі Нтарьяміра в країні стався військовий переворот. Нова влада, більшість в якій складали представники племені хуту, звинуватили інше плем'я – тутсі – в причетності до загибелі президентів.
Жертвами атак на тутсі протягом кількох місяців стали від 750 тисяч до одного мільйона людей. Загалом їх вбивали примітивною зброєю – мачете або мотиками, які постачав Кабуга.
Шрами від травм отриманих під час вбивства народу тутсі / Фото AP
У червні 1994 року Кабуга, як і сотні тисяч інших представників народу хуту, які побоювалися розправ з боку Руандійського патріотичного фронту, втік до Заїру. Після цього безуспішно намагався виїхати до Швейцарії.
Звірячі вбивства під час геноциду в Руанді / Фото AP
Зверніть увагу! Сьогодні Руанда входить до числа інноваційних економік Африки, має чисті міста, охороняє природу, там літають дрони і розвивається IT-галузь. Руанда – друга в Африці країна за легкістю ведення бізнесу. Її економіка зросла на 8,6% протягом останніх років.
Руанда на карті Африки:
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)