Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін застеріг, що Україна має намір звернутися до Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй, якщо Іран не співпрацюватиме в розслідуванні авіакатастрофи пасажирського літака компанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), що сталася 8 січня в Тегерані.
Про це Єнін сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».
«Якщо переговори зайдуть у глухий кут, то ми будемо змушені звертатися до міжнародних арбітражів, зокрема до Міжнародного суду ООН.
Йдеться не лише про Україну, а про єдиний фронт держав – Канади, Великої Британії, Швеції, Афганістану й України», - сказав заступник міністра.
На тлі цього Єнін наголосив, що згідно з Монреальською та Чиказькою конвенціями країна, на території якої стався інцидент, має забезпечити негайну розшифровку «чорних скриньок» або передачу їх іншій державі.
«Ми розраховуємо, що іранська сторона виконає свої міжнародні зобов'язання і буде співпрацювати з іншими країнами, громадяни яких постраждали під час катастрофи», - додав Єнін.
Раніше через пандемію коронавірусу Іран на невизначений термін відклав процес скачування і розшифровки даних бортових самописців збитого літака МАУ.
За його словами, рух літака був дуже підозрілим.
Згодом посольство України в Тегерані направило ноту для з’ясування офіційної позиції Ірану.
Авіалайнер Boeing 737 авіакомпанії МАУ виконував міжнародний рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ, однак після зльоту зв'язок з ним перервався.
Літак впав у 15 км від аеропорту вильоту, загинули всі 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу.
У позові факт збиття українського літака названо «навмисним терористичним актом».
Україна, Канада, Афганістан, Швеція та Об’єднане Королівство – держави, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі «МАУ», звернулися до офіційного Тегерану з вимогою передати бортові самописці.
У березні повідомлялося, що Іран погодився передати Україні бортові самописці збитого літака компанії «Міжнародні авіалінії України».